CloudFlare Nedir?

  • Nedir?
  • Veridyen
  • 2 sene önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
CloudFlare Nedir?

İnternet dünyasında var olmak; hem bireyler hem de işletmeler için oldukça önemli! Bu noktada, CloudFlare gibi iyi bir şirketle çalışmak ve iyi bir internet sitesine sahip olmak şart hale geliyor. Ancak, internet sitesinin belirli özelliklere sahip olması gerek! Her şeyden önce, yüksek performans ile çalışmalı! Bunun yanı sıra, hızlı olmalı! Ayrıca, güvenilir olması da şart! Bir başka deyişle, bir internet sitesi; kullanıcı deneyimini en iyi hale getirebilmeli!

Bu noktada, CloudFlare; internet sitesi sahiplerinin neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. İnternet güvenliğinin yanı sıra içerik dağıtımı, DDoS, sunucu ve alan adı gibi konularda da hizmet veriyor. Gelin, hep birlikte bu sistemin özelliklerine yakından bakalım!

CloudFlare Nedir?

CloudFlare Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

CloudFlare; tahmin edebileceğiniz üzere ABD merkezli bir şirket! Bu sistem sayesinde siz de internet sitenizi hem güvenli hem de hızlı bir şekilde yayınlama fırsatını elde edersiniz. Bu sistem; her şeyden önce sahip olduğu cache özelliği sayesinde sitenin en az yüzde 30 daha hızlı olmasını sağlıyor. Buna ek olarak, işletmeniz veya markanız için bir internet sitesi oluşturduysanız sitenizi siber saldırılara karşı çok daha güvenilir hale getiriyor.

CloudFlare; internetin her alanında kendisine yer bulabilir. Kurumsal web siteleri başta olmak üzere e-ticaret siteleri, medya siteleri, haber siteleri ve daha birçok sitede CloudFlare özelliklerinden faydalanılabilir. Bilhassa ziyaretçi sayısının fazla olduğu yoğun trafiğiyle dikkat çeken bir internet siteniz varsa mutlaka bu sistemden faydalanmalısınız. Bu sayede, sitenin çökmesini engelleyecek bir yapının varlığına şahit olacaksınız. Bunun yanı sıra, takdir edersiniz ki, sitenizin Google arama sonuçlarında en üst sıralarda olması son derece mühim! Bu noktada, CloudFlare; sahip olduğu avantajları ile sitenizin SEO çalışmalarına da katkı sağlıyor.

CloudFlare; güvenlik konusunda da size sayısız avantaj sunuyor. Bünyesinde farklı yöntemler barındıran Şirket yazılımı, siber saldırıları engellemek adına özel bir sistem kurulumundan yararlanıyor. Bir başka deyişle, yoğun trafiği ile dikkat çeken e-ticaret sitelerinde veya çok fazla üyesi olan sitelerde yaşanabilecek muhtemel güvenlik sorunlarının önüne geçiyor. Özellikle, site verilerinin ve sitedeki ziyaretçi bilgilerinin korunması gibi hususlarda en iyisini vaat ediyor.

CloudFlare’nin sahip olduğu farklı bir özellik daha bulunuyor. Sitelerin güvenliği adına hayati öneme sahip bypass uygulama işleminden yararlanmanızı sağlıyor. Bu sayede, sitenizi ziyaret eden herkesin IP adresini görme şansına erişebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, resolver hizmeti de sağlıyor. Bir başka deyişle, DNS çözümleme işlemlerinde avantaj elde etmenizi mümkün kılıyor.

CloudFlare Kullanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

CloudFlare kullanmak son derece basit! İlk olarak, kayıt işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Ardından, kullanmak istediğiniz ürüne karar vermelisiniz. Bu iki işlemi gerçekleştirdikten sonra siteniz için almak istediğiniz hizmet ile beraber bu şirket yazılımı; size DNS sunumu gerçekleştirecektir. İnternet sitenizin alan adı DNS değişimlerini gerçekleştirdikten sonra siteniz tam da hayal ettiğiniz gibi yoğun bir güvenlik koruması ile karşılaşacaktır. Ayrıca, talep etmiş olduğunuz tüm hizmetler size en kısa sürede sunulacaktır.

Cloudflare

CloudFlare Paket Seçenekleri Nelerdir?

CloudFlare; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bilhassa dört farklı paket sunumu sayesinde işletmelerin tüm isteklerini karşılıyor.

  • Ücretsiz paket; yüksek seviyede sistem performansı sunmasıyla öne çıkar. Ayrıca, SSL sertifikası kullanımı da mevcuttur.
  • Pro paket; otomatik SSL desteği, anlık site analiz uygulaması, firewall uygulaması gibi seçenekleriyle dikkat çeker.
  • Business paket; İnternet sayfasının yüksek performanslı çalışmasını sağlar. Ayrıca, onu DDoS saldırılarına karşı korur.
  • Enterprise paket; yukarıdaki paketlerin sahip olduğu özelliklerin yanı sıra çözüm mühendisi desteği ve tüm cihazlarda uyumlu oluşuyla da dikkat çeker.