Kilo Vermek İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Beş Farklı Sosyal Medya Uygulaması!

  • Teknoloji
  • Veridyen
  • 2 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Kilo Vermek İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Beş Farklı Sosyal Medya Uygulaması!

Günümüz dünyasının en büyük problemlerinden birisi de sağlıklı bir şekilde kilo vermek! Birçok insan; istediği kiloya ulaşmak adına diyetisyenlere ciddi paralar ödemeyi tercih ediyor. Takdir edersiniz ki, dış görünüş; hatrı sayılır bir öneme sahip! Bu noktada, siz de hayal ettiğiniz kiloda olmak isteyebilirsiniz. Bunun için zannedildiği gibi çok uğraşmanıza gerek yok! Sosyal medya uygulamaları sayesinde siz de en kısa sürede kilo verme şansına erişebilirsiniz. Yazımız sayesinde çok işinize yarayacak beş farklı sosyal medya uygulamasından haberdar olabilirsiniz. O halde başlayalım!

Kilo Vermek İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Beş Farklı Sosyal Medya Uygulaması!

Mutlaka Kullanmanız Gereken Sosyal Medya Uygulamaları!

  • Weight Watchers: Diyetisyen ismiyle bilinen bu uygulamayı mutlaka duymuşsunuzdur. Çünkü, yeni bir uygulama olmadığını söylemeliyiz. Diğer uygulamalara kıyasla çok daha eskidir. Uygulama; size canlı koçluk yapmayı vaat ediyor. Yiyeceklerinizi takip etmesi ile beğeni topluyor. Sonuç olarak, zannettiğiniz gibi açlık sancıları çekmeden de kilo verme şansına erişeceksiniz. Uygulamanın sunduğu farklı şeyler de var! Örneğin, sizin için hazırlanan meditasyonlar ve tarifler sayesinde kilo verme sürecinizi sorunsuz bir şekilde atlatacaksınız. Buna ek olarak, uygulamanın bir de kazançlar kısmı bulunuyor. Özel hediyelerin kilidini açabilirsiniz. Bu sayede, hedeflerinize çok daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.
Kilo Vermek İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Beş Farklı Sosyal Medya Uygulaması!
  • Noom: Sosyal medyanın dikkat çekici kilo verme uygulamalarından birisi de Noom! Bu uygulamanın sahip olduğu özelliklere siz de hayran kalacaksınız. Her şeyden önce, fazla kilolarınız yüzünden sizi asla utandırmayacak bir uygulama! Ayrıca, yeme konusunda sizi asla strese sokmayacağını da ifade etmeliyiz. Çünkü, bu uygulama; kilo vermenin psikolojik bir süreç olduğunun farkında! Bu yüzden, kullanıcıların gıda ile olan ilişkisini geliştirmeyi hedefliyor. İnsanların beynini yeniden eğitecek ve onların isteklerine yön verecek türden psikolojik ipuçlarının ve püf noktalarının sırrını sizlere sunuyor. Uygulamanın kullanışlı bir yemek takip sistemi mevcut! Ayrıca, kilo vermenizi çok daha kolay hale getirecek günlük makaleler var! Bunun yanı sıra, daha sağlıklı bir şekilde beslenmenizi hedefleyen bir uygulama! Yiyecekleri kırmızı, sarı veya yeşil olarak gruplara ayırıyor. Bir başka deyişle, besin ve kalori yoğunluğunu öğrenmenizi sağlıyor. Bu sayede, siz de çok daha dengeli bir şekilde yemek yeme ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak Diğer Uygulamaları Öğrenmek İster Misiniz?

  • Hilton Head Health: Dünyada son derece popüler olan bu tesisin bir de sosyal medya uygulaması bulunuyor. Yemek yeme başta olmak üzere egzersiz ve sağlıklı beslenme gibi konularda yılların deneyimine sahip olan Hilton Head Health; bünyesinde bulunan çok sayıda video ile insanlara her şeyden önce yemek yemenin ne kadar eğlenceli bir eylem olduğunu hatırlatıyor. Beslenmek için yemeyi ve gelişmek için yaşamayı hedefleyen bir anlayışa sahip olan Hilton Head Health; bilhassa profesyonel yardım almak isteyenlerin çok işine yarayabilir.
Kilo Vermek İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Beş Farklı Sosyal Medya Uygulaması!
  • FitBit Premium: Kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal medya uygulamalarının başında FitBit Premium geliyor. Ancak, bu uygulamayı kullanmak için FitBit marka takip cihazına veya Smartwatch’a ihtiyaç duyuluyor. Bu uygulama sayesinde kendiniz ile ilgili çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Ne kadar hareket ettiğiniz, ne kadar yemek yediğiniz, ne kadar uyuduğunuz, hatta uykunuzun ne kadarının kaliteli olduğu gibi konularda sizin de şaşıracağınız bilgileri size sunacaktır.
  • MyFitnessPal: Google Play üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama; son derece kullanışlı! Kolay bir kullanımının olduğunu ifade etmeliyiz. MyFitnessPal sayesinde kalorilerinizi sayabilirsiniz. Tahmin ettiğinizden dahi kısa bir sürede kilo verebilirsiniz. Buna ek olarak, en geniş yiyecek veritabanına sahip olan uygulamadır.