Microsoft Teams Neler Vaat Ediyor?

  • Teknoloji
  • Veridyen
  • 3 hafta önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Microsoft Teams Neler Vaat Ediyor?

Pandemi dönemiyle beraber kullanıcılara farklı özelliklere sahip uygulamalar sunmak isteyen Microsoft; son zamanlarda Microsoft Teams ile öne çıkıyor. Teams uygulamasının adı birçok yerde geçiyor. Bir hayli popüler bir uygulama olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca, Microsoft; bu uygulamaya çok önem veriyor.

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams; bilhassa öğrenciler adına hayati öneme sahip! Bu platformda yer alan öğrencilerin okuma becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, eğitimcilerin öğrencilerin ilerlemesini desteklemeleri adına farklı özellikler de barındırıyor. Bir başka deyişle, hem eğitimciler hem de öğrenciler adına son derece faydalı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yeni okuma ilerleme aracı olduğu biliniyor. Bu uygulama; hem masaüstünde hem de Android, ios ve daha birçok platformda sorunsuz olarak çalışıyor.

Microsoft Teams

Uygulamanın çalışma prensibi oldukça basit! Platformu kullanan eğitimciler; akıcı bir okuma pasajı yüklerler. Bu noktadan sonra devreye öğrenciler girerler. Okuma pasajlarını yüksek sesle okurlar. Ardından, bir kayıt oluştururlar. Öğretmenler; söz konusu kayda istedikleri zaman erişebilirler. Bir başka deyişle, öğrencilerin seviyelerini ve öğrenme farklılıklarını gözden geçirebilirler. Buna ek olarak, eğitimciler; Microsoft Teams’ı farklı amaçlarla da kullanabilirler.

Microsoft Team Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

  • Her şeyden önce, bu uygulama sayesinde özel görevler oluşturmak mümkün! Eğitimciler; öğrencilerin okuma seviyesine ve ilerlemesine göre özelleştirilebilen tekli ve çoğul ödevleri yükleyebilirler. Öğrenciler; bu ödevlere istedikleri her zaman erişebilirler. Bunun yanı sıra, öğrencilerin söz konusu ödevleri istedikleri gibi yapabilmeleri de mümkündür. Bir başka deyişle, yüksek sesle okuma ile ilgili rahatsızlıklarını ortadan kaldırabilirler. Stres ve dikkat dağınıklığı gibi problemlerden kurtulabilirler. Bir başka deyişle, eğitimcilerin yüklediği ödevleri kendi hızlarında ve rahat bir ortamda okuma ayrıcalığına erişirler.
  • Microsoft Teams; kullanıcılarına çok şey vaat ediyor. Bilhassa tam ekran okuyucu teknolojisi sayesinde çok şey yapmak mümkün! Öğrencilerin istedikleri ayarları yapmalarını mümkün kılıyor. Biçim ve yazı tipi gibi sayfa ayarları başta olmak üzere okuma ilerleme deneyimlerini de özelleştirmeleri mümkün! Ayrıca, öğrenciler; okuma işlemlerini sesli bir şekilde kaydedebilirler. Kayıtları öğretmenlerine gönderebilirler. Öğretmenler ise öğrencilerin kayıtlarını dikkatli bir şekilde gözden geçirebilirler. Ardından, öğrencilere diledikleri gibi geri bildirim sağlayabilirler.
  • Microsoft Teams’in öne çıkan bir diğer özelliği de otomatik algılama! Kullanıcılar; bu özellik sayesinde çok fazla şey yapabilirler. Bilhassa eğitimciler; öğrencilerin yapmış oldukları yanlış telaffuzlar, tonlama hataları ve diğer eksiklikler hakkında detaylı kavrama ve inceleme çalışmaları yapabilirler. Ayrıca, talimatı özelleştirmek adına her öğrenci için otomatik algılama özelliğini kullanabilirler. Eğitimcilerin 2021 yılına yakışacak seviyede eğitim sunması noktasında önemli bir işleve sahiptir. Farklı konuşma kalıpları başta olmak üzere aksanları da hesaba katmak adına telaffuz duyarlılığı seviyesi geliştirilebilir.
Microsoft Teams Neler Vaat Ediyor?

Microsoft Teams; 2016 yılından bu yana kullanılan bir uygulama! Bir başka deyişle, beş yıllık bir geçmişi bulunuyor. Ancak, pandemi dönemiyle beraber daha değerli hale geldiğini söyleyebiliriz. Herkesin bildiği üzere Covid-19 döneminde uzaktan çalışmak yaygın hale geldi. Bu noktada, başka insanlarla beraber çalışmayı mümkün kılan çalışma platformları popüler oldu. O platformlardan birisi de Microsoft Teams!

Microsoft Teams; yukarıdaki özelliklerine ek olarak ekip çalışması için merkez oluşturma gibi harika bir ayrıcalık daha barındırıyor. Bir başka deyişle, insanlar ofise gitmeden de tüm işlerini halletme ayrıcalığına erişiyorlar. Hatta, ofis deneyiminden farksız bir deneyim yaşıyorlar. Toplantı, grup konferans, dosya paylaşımı gibi özelliklerin Microsoft Teams’i ayrıcalıklı kılan detaylardan birkaçı olduğunu söylemeliyiz. Son olarak, bu uygulamanın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonlarının olduğunu ifade etmek gerekir.