Web Sitesi Açmak İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Türden Tavsiyeler!

  • Hosting
  • Veridyen
  • 2 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Web Sitesi Açmak İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Türden Tavsiyeler!

Bilgi ve teknoloji çağında yaşadığımızın herkes farkında ve web sitesi açmak çok önemli! Siz de bu dünyanın avantajlarından en iyi şekilde yararlanmalısınız. Oyunu kuralına göre oynamak adına bağlı olduğunuz sektörden bağımsız olarak internet sitesi oluşturmalısınız. Sosyal medya uygulamaları sayesinde ürün ve hizmet satışı yapabilirsiniz. Reklam ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, hiçbirisi; yüzde yüz size ait bir internet sitesinin yerini tutmaz. Bu noktada, yazımız sayesinde internet sitesi oluşturmak adına neler yapabileceğinize dair fikir edinebilirsiniz. O halde başlayalım!

Web Sitesi

Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce, kurumsal ve profesyonel bir görüntüsü olmalıdır. Ayrıca, internet sitesi için yapacağınız harcamalardan asla kaçınmamalısınız. Birçok kişi; yüksek maliyet endişesinden dolayı web sitesi kurulumundan vazgeçer. Fakat, güncel teknolojiye uygun bir web sitesi için zannedildiği kadar yüksek ücretler ödenmez. Yine de aşağıdaki tavsiyeler sayesinde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir internet sitesine sahip olabilirsiniz.

Düşük Maliyetle Web Sitesi Açmak Mümkün Mü?

Birtakım faktörlere dikkat ettiğiniz takdirde siz de hayalinizdeki gibi düşük maliyetli ancak kaliteli bir web sitesine sahip olursunuz.

  • Her şeyden önce, WordPress ve sunduklarından haberdar olmalısınız. İnternet üzerindeki sitelerin en az yüzde 70’inin WordPress ile oluşturulduğu biliniyor. Bu noktada, siz de uygun site arayışınız doğrultusunda WordPress altyapısından faydalanmaya çalışmalısınız. Hem açık kaynaklı hem de ücretsiz bir yazılım olan WordPress; popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyecektir. Siz de web sitesi oluşturma sürecinde WP altyapısını kullandığınız takdirde yalnızca hosting ve domain için ücret ödersiniz. Onun dışında WP’nin ücretsiz seçeneklerinden faydalanmanız mümkündür. WordPress; size birçok avantaj sunuyor. Her şeyden önce, dilediğiniz gibi özelleştirmeler yapabilirsiniz. Örneğin, kurumsal renklerinizi seçebilirsiniz. Buna ek olarak, kendi logonuzu ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, WP; size çok sayıda ücretsiz eklenti sunar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu eklentilerden bir veya birkaçından faydalanabilirsiniz.
Web Sitesi Açmak İsteyenlerin Çok İşine Yarayacak Türden Tavsiyeler!
  • Sitenizin tasarım ve altyapısı oldukça mühim! Bu noktada, bilhassa bu iki unsur için para harcamaktan kaçınmamalısınız. Bazı durumlarda, ücretsiz seçenekler ihtiyaçlarınız için yetersiz kalabilir. Bu yüzden, altyapı için sitenize yatırım yapmaktan çekinmemelisiniz. Örneğin, ücretli web sitesi portallarından hoşunuza giden tasarımları indirebilirsiniz. Ancak, standart lisans hakkında fikir sahibi olmalısınız. Çünkü, bu lisans ile birden fazla kişinin aynı tasarımı indirip kullanması mümkün hale gelir. Sitenizin tasarımını başkalarında da görmekten rahatsız olmuyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.
  • Web sitesi oluştururken yardım alabileceğiniz çok sayıda kaynak bulunuyor. Bunlardan birisi de ücretsiz stok fotoğraf siteleridir. Birçok web sitesinin düzenli olarak görsele ihtiyacı bulunur. Bu noktada, her bir görsel için ücret ödemek veya bu iş için profesyonel birini istihdam etmek yerine ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden faydalanabilirsiniz. İnternette bu amaçla kurulmuş çok sayıda site vardır. Bu sitelerden istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.
  • Web sitesi oluşturma sürecinde maliyet kalemlerini teker teker kontrol etmelisiniz. Bazı ek hizmetler; web sitenizin hayatına olması gerektiği gibi devam etmesi adına önem taşır. Fakat, bu hizmetler için ödediğiniz ek ücretlerin sınırı olması gerektiğini bilmelisiniz. Bir başka deyişle, domain ve hosting dışında ek ücret ödüyorsanız bu durumu bir kez daha gözden geçirmelisiniz.
  • İşin bir de firma seçimi kısmı bulunuyor. Web sitesi oluşturmak istiyorsanız bu işi profesyonel ve kaliteli bir şekilde yapan firmadan destek almalısınız. Hem hızlı hem de ücretsiz bir şekilde hizmet veren firmalar tercihiniz olmalı! Bu sayede, fiyat performans kriteri bakımından hoşunuza gidecek türden bir hizmet ile tanışmış olursunuz.