WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri

  • Nedir?
  • Veridyen
  • 10 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri

WhatsApp sayesinde hayatımız eskiye kıyasla çok daha kolay hale geldi. Akıllı telefonlar olmadan bir hayat düşünmemiz mümkün değil! Bu noktada, akıllı telefonlar için tasarlanan çevrimiçi mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olan WhatsApp Web mutlaka kullanılmalıdır. Bu uygulama sayesinde diğer kullanıcılarla fotoğraf, video, ses dosyası paylaşımında bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra, onları sesli veya görüntülü olarak arayabilirsiniz.

WhatsApp Web’in harika özelliklerinden mutlaka faydalanmalısınız. Bu uygulamanın her mobil işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışması ciddi bir avantaj! Bir başka deyişle, dünyanın neresinde olursanız olun, başka kullanıcılarla WhatsApp ve WP Web üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp; herkesin bildiği üzere yalnızca akıllı telefonlarda yer alan bir uygulama idi. Ancak, bu uygulamanın bilgisayarlar için olan versiyonuna ihtiyaç duyuluyordu. Bu noktada, 10 Mayıs 2016 tarihinde uygulamanın bilgisayarlar ile uyumlu çalışabilecek versiyonu olan WP Web ortaya çıktı.

WP Web’i hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlardan kullanabilirsiniz. Tüm bilgisayar işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalıştığını söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, diğer kullanıcılarla mesajlaşma, ses, belge ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

WP Web kullanmak istiyorsanız bazı hususları bilmelisiniz. Her şeyden önce, akıllı telefonunuzun açık ve sorunsuz bir internet erişiminin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra, telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabı olmalıdır. Buna ek olarak, WP Web’e erişim sağlayacağınız bilgisayarınızda da sorunsuz ve açık internet erişimi olmalıdır.

WhatsApp Web Tablette Çalışıyor Mu?

WP Web’e nasıl erişim sağlanacağına dair birtakım söylentiler var! 2019 yılında iPad cihazlar ile WP Web’in kullanılabileceği ifade edilmişti. Ancak, 2020 yılının Mart ayı ile beraber WP Web’in bir akıllı telefon uygulaması olduğu açıklandı. Bir başka deyişle, bu uygulamayı iPad cihazlar üzerinden kullanamazsınız.

WP Web; birçok konuda avantajlı bir uygulama! Örneğin, uygulamayı bilgisayar üzerinden açtığınız takdirde telefonunuz ne kadar uzakta olursa olsun, bilgisayarınızdan WP Web’e olan erişiminiz hiçbir şekilde kopmaz. Bir başka deyişle, telefondan çıkış yapmadığınız müddetçe WP Web’e bilgisayar üzerinden de erişime devam edebilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri

WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapabilirsiniz?

WP Web’e erişmek istiyorsanız işiniz oldukça kolay! Her şeyden önce, http://web.whatsapp.com adresine gitmelisiniz. Ardından, bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin uygulama marketinden WP Web’i indirmelisiniz. Bir sonraki adımda, telefonunuzda bulunan WhatsApp uygulamasını açmalısınız. Ayarlar kısmına gelmeli ve buradan WP Web’i seçmelisiniz. Ayrıca, QR kodu okutmak adına telefonunuzun kamerasını ekrana doğrultmalısınız. Sonuç olarak, WP Web’e bilgisayar üzerinden erişebilirsiniz.

WhatsApp Web Hangi Avantajlara Sahiptir?

WhatsApp Web; size birçok konuda avantaj sağlıyor. Gelin bu avantajlara yakından bakalım!

WP Web’in Kişisel Kullanımda Sağlamış Olduğu Faydalar

Her şeyden önce, istediğiniz kullanıcıyla haberleşme ve dosya paylaşma şansına erişirsiniz. Bunun yanı sıra, herhangi bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Kullanıcıya atmış olduğunuz mesajı veya göndermiş olduğunuz dosyayı; hem onun bilgisayarından hem de kendi bilgisayarınızdan silme şansına sahip olursunuz. Sonuç olarak, kendinizi psikolojik açıdan çok daha rahat hissedersiniz.

Telefon ekranını görmekte sıkıntı yaşıyorsanız veya telefonda yazı yazmak size zor geliyorsa tercihiniz WP Web olmalı! Ayrıca, aynı anda iki bilgisayardan birden WP Web’e erişebilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri

WP Web’in Kurumsal Kullanımda Sağlamış Olduğu Faydalar

Küçük ve orta büyüklükteki işletme sahibi iseniz WhatsApp Business’ı kullanabilirsiniz. İşletmelere istatistiki bilgiler de sağlayan WP Business; işletmelerin müşterilerine hızlı bir şekilde dönüş yapmasını mümkün kılıyor. Buna ek olarak, işletmeler; reklam ve pazarlama faaliyetleri için harcama yapmak zorunda kalmıyorlar.