.com
89.91₺
86.31₺
.net
116.91₺
107.91₺
.org
125.91₺
107.91₺
.info
152.91₺
143.91₺
.biz
152.91₺
141.21₺
.xyz
94.41₺
89.91₺
.blog
209.25₺
206.91₺
.site
220.41₺
76.41₺

Beklentilerinizden Daha Fazlasını Sağlıyoruz

Alan Adı Kaydı hizmetimizde sizi öne çıkaracak avantajlar...

Anında Aktivasyon
Kredi kartıyla ödeme durumunda alan adı hemen aktif ediliyor.
Ekonomik Fiyatlar
Ekonomik fiyatlarla 100+ uzantıda alan adı kaydedebilirsiniz.
Ücretsiz Nameserver
Alan adlarınıza ücretsiz nameserver oluşturun.
Gelişmiş DNS Yönetimi
A, CNAME, MX ve TXT tipinde DNS kaydı ekleyebilirsiniz.
Park Sayfası
Ücretsiz park sayfası aktif etme imkanı.
Yapım Aşaması Sayfası
Ücretsiz yapım aşaması sayfası aktif etme imkanı.
Whois Gizleme
Alan adlarınızın whois bilgilerini dilediğiniz zaman gizleyebilirsiniz.
Alan Adı Koruması
Alan adı kilidi ile izinsiz transfer isteklerinden koruyabilirsiniz.
Ücretsiz İç Transfer
Firma içerisinde alan adlarınızı transfer edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Alan adları, web sitenizin internetteki açık adresidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, bu adresi tarayıcıya yazarak web sitenize ulaşırlar. Alan adları ayrıca domain olarak da isimlendirilir.

Alan adları, web sitenizin internette erişilebilir olması için gereklidir. Alan adlarından önce internette bir web siteye erişebilmek için ip adresini bilmek ve yazmak gerekliydi. Alan adları internet adreslerinin daha akılda kalıcı olmasını amaçlanarak üretilmiştir.

Elbette, bizim firmamızdan bir hosting hizmeti satın almalısınız gibi bir zorunluluğunuz yok. Dilediğiniz firmadan hosting hizmeti satın alabilir, dakikalar içerisinde hizmet aldığınız firmanın nameserver adreslerini yazarak yönlendirebilirsiniz.

Alan adı satın alırken otomatik olarak bizim nameserver adreslerimiz eklenmektedir. Eğer satın alma işlemi esnasında nameserver kısmını değiştirmediyseniz ekstra yapmanız gereken bir işlem yoktur. Fakat, herhangi bir nedenle değiştirdiyseniz, DNS adreslerini güncellemeniz gerekecektir. Bu işlemi gerçekleştirmek için müşteri panelinize giriş yapmanız, ardından da bu işlem adımlarını uygulamanız gerekmektedir;

  • Hizmet Yönetimi > Alan Adları bağlantısına tıklayın.
  • Karşılaştığınız alan adları listesinde düzenlemek istediğiniz alan adının satırında bulunan Alan Adı Yönetimi butonuna tıklayın.
  • Karşılaştığınız alan adı yönetim sayfasında DNS Yönetimi > Nameserver Yönetime bağlantısına tıklayın.
  • Bu sayfada size iletilen nameserver adres bilgileriyle güncelleyebilirsiniz.

Eğer bizden veya farklı bir firmadan hosting hizmeti satın aldıysanız nameserver kısımlarını aldığınız hosting hizmetinin nameserver adres bilgilerini yazmanız gerekmektedir. Hosting hizmetinizi bizim firmamızdan satın aldıysanız ekstra bir düzenleme yapmanıza gerek yoktur.

Satın alınan alan adları eğer .TR uzantılı değilse ve kredi kartı ile ödeme gerçekleştirdiyseniz anlık kayıt olur. Eğer banka havalesi veya eft yöntemi ile ödeme gerçekleştirdiyseniz ödemeniz bize ulaşıp, proforma faturanız onaylandıktan sonra aktif olur. .TR uzantılı alan adları belgelerle kayıt edilebilen ve manuel işlem yapılan alan adları olduklarından işlem sürecine tabiidir. Belgeli .TR alan adları 1-4 iş günü içerisinde, belgesiz .TR alan adları 1 iş günü içerisinde aktif olmaktadır.

Alan adları maalesef ki iptal edilebilen ve iade edilebilen hizmet grubunda yer almamaktadır. Bu nedenle alan adlarını satın alırken ekstra olarak dikkat etmeniz gerekmektedir.

Satın alınan alan adları ilk 60 gün kilitlenmektedir, bu süre sonrasında dilediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz.

Alan adınızı firmamız içerisinde ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.

Alan adlarının iletişim bilgileri ICANN tarafından zorunluluk olarak kayıt edilmektedir ve bu iletişim bilgileri whois bilgileri olarak isimlendirilir. Whois bilgilerinin gizlenmesi ekstra ücrete tabii hizmetler kategorisine girmektedir. Whois bilgilerini gizlemek için alan adını satın alırken veya daha sonrasında işlem yapabilirsiniz.

Alan adları iptal edilen ve iade edilen hizmetler kategorisine girmemektedir. Ek olarak, alan adlarının süresi dolmadığı sürece tamamen boşa düşememektedir. Ancak, alan adlarının erişime kapanmasını istiyorsanız dilerseniz müşteri panelinizden Park Sayfası aktif edebilirsiniz veya hiç erişilmemesini istiyorsanız müşteri panelinizden bir destek bileti oluşturabilirsiniz.

Alan adları genellikle maksimum 10 yıllık kayıt edilebilmekte ve bu uzantıya göre değişebilmektedir.

Alan adlarının fiyatları, piyasa koşulları, döviz kuru ve bizim aldığımız taban fiyatlara göre belirlenmektedir. Döviz kurunun değişmesi durumunda alan adı kayıt/yenileme/transfer fiyatlarında değişkenlik olabilir. Fakat, taban fiyatlar genellikle sabit olduğu için gözle görülür derecede bir artış olmamaktadır.

Sadece alan adı satın alınması durumunda web sitenizi yayınlayamazsınız. Alan adınıza ek olarak bir hosting hizmeti de satın almanız gerekmektedir.

Sadece .TR uzantılı alan adlarında belge gerekmektedir. Diğer tüm uzantılarda herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. .TR uzantılı alan adlarının gerektirdiği belgeleri buradan inceleyebilirsiniz.