.com
89.91₺
86.31₺
.net
116.91₺
107.91₺
.org
125.91₺
107.91₺
.info
152.91₺
143.91₺
.biz
152.91₺
141.21₺
.xyz
94.41₺
89.91₺
.blog
209.25₺
206.91₺
.site
220.41₺
211.41₺
EPP Kodu Alın

Alan adının kayıtlı olduğu firmadan transfer kodunu alın.

Kilidi Kaldırın

Alan adının kayıtlı olduğu firmadan transfer kilidini kaldırın.

İşlemi Başlatın

Veridyen alan adı transfer sayfasından transfer işlemini başlatın.

İşlemi Bekleyin

7-14 gün içerisinde transferiniz tamamlanacak ve yönetilebilir olacaktır.

Beklentilerinizden Daha Fazlasını Sağlıyoruz

Alan Adı Kaydı hizmetimizde sizi öne çıkaracak avantajlar...

Anında Aktivasyon
Kredi kartıyla ödeme durumunda alan adı hemen aktif ediliyor.
Ekonomik Fiyatlar
Ekonomik fiyatlarla 100+ uzantıda alan adı kaydedebilirsiniz.
Ücretsiz Nameserver
Alan adlarınıza ücretsiz nameserver oluşturun.
Gelişmiş DNS Yönetimi
A, CNAME, MX ve TXT tipinde DNS kaydı ekleyebilirsiniz.
Park Sayfası
Ücretsiz park sayfası aktif etme imkanı.
Yapım Aşaması Sayfası
Ücretsiz yapım aşaması sayfası aktif etme imkanı.
Whois Gizleme
Alan adlarınızın whois bilgilerini dilediğiniz zaman gizleyebilirsiniz.
Alan Adı Koruması
Alan adı kilidi ile izinsiz transfer isteklerinden koruyabilirsiniz.
Ücretsiz İç Transfer
Firma içerisinde alan adlarınızı transfer edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Alan adları, web sitenizin internetteki açık adresidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, bu adresi tarayıcıya yazarak web sitenize ulaşırlar. Alan adları ayrıca domain olarak da isimlendirilir.

Alan adları, web sitenizin internette erişilebilir olması için gereklidir. Alan adlarından önce internette bir web siteye erişebilmek için ip adresini bilmek ve yazmak gerekliydi. Alan adları internet adreslerinin daha akılda kalıcı olmasını amaçlanarak üretilmiştir.

Alan adlarının ortalama transfer süresi, transfer emailini onaylamayı takiben 2 gün ila 14 gün arasındadır.

Alan adı transferini gerçekleştirebilmek için whois bilgilerinizin açık/erişilebilir olması, transfer kilidinin kaldırılmış olması ve geçerli bir EPP koduna sahip olmanız gerekmektedir. Bunların haricinde alan adı kaydının üzerinden 60 gün geçmiş olması ve alan adı süresinin dolmamış olup maksimum 14 gün kalana kadar herhangi bir günde transfer isteğinin oluşturulması gerekmektedir.

EPP koduna sahip olduğunuz ve web sitemiz üzerinde sunduğumuz uzantılarda herhangi bir alan adını transfer edebilirsiniz. .TR uzantılı alan adları ücretsiz olarak ve belgeyle transfer edilebilmekte olduğundan sipariş oluşturamamaktasınız. .TR uzantılı alan adlarını destek bileti açarak transfer etmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Elbette, bizim firmamızdan bir hosting hizmeti satın almalısınız gibi bir zorunluluğunuz yok. Dilediğiniz firmadan hosting hizmeti satın alabilir, dakikalar içerisinde hizmet aldığınız firmanın nameserver adreslerini yazarak yönlendirebilirsiniz.

Eğer alan adı ve hosting hizmetini birlikte satın alıyorsanız, transfer siparişi vermeden önce DNS adreslerinizi firmanızdan yönlendirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, transfer süresi boyunca alan adı kilitlendiğinden dolayı transfer esnasında DNS adresleri değiştirilememektedir.

Transfer sonrasında alan adını bizden aldığınız bir hosting hizmetine yönlendirmek için;

  • Hizmet Yönetimi > Alan Adları bağlantısına tıklayın.
  • Karşılaştığınız alan adları listesinde düzenlemek istediğiniz alan adının satırında bulunan Alan Adı Yönetimi butonuna tıklayın.
  • Karşılaştığınız alan adı yönetim sayfasında DNS Yönetimi > Nameserver Yönetime bağlantısına tıklayın.
  • Bu sayfada size iletilen nameserver adres bilgileriyle güncelleyebilirsiniz.

Eğer bizden veya farklı bir firmadan hosting hizmeti satın aldıysanız nameserver kısımlarını aldığınız hosting hizmetinin nameserver adres bilgilerini yazmanız gerekmektedir. Hosting hizmetinizi bizim firmamızdan satın aldıysanız ekstra bir düzenleme yapmanıza gerek yoktur.

EPP kodunu mevcut firmanızın yönetim panelinden temin etmeniz gerekmektedir. İlgili kod transfer işlemi için gerekli bir kod olup, doğru yazılması önem arz etmektedir.

Transfer sonrasında alan adınıza 60 günlük kilit uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde farklı firmaya taşıma işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Ancak, sonrasında dilediğiniz firmaya transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer sonrasında alan adınızı firmamız içerisindeki herhangi bir hesaba dilediğiniz zaman ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.

Alan adlarının iletişim bilgileri ICANN tarafından zorunluluk olarak kayıt edilmektedir ve bu iletişim bilgileri whois bilgileri olarak isimlendirilir. Whois bilgilerinin gizlenmesi ekstra ücrete tabii hizmetler kategorisine girmektedir. Whois bilgilerini gizlemek için alan adını satın alırken veya daha sonrasında işlem yapabilirsiniz.

Alan adları iptal edilen ve iade edilen hizmetler kategorisine girmemektedir. Ek olarak, alan adlarının süresi dolmadığı sürece tamamen boşa düşememektedir. Ancak, alan adlarının erişime kapanmasını istiyorsanız dilerseniz müşteri panelinizden Park Sayfası aktif edebilirsiniz veya hiç erişilmemesini istiyorsanız müşteri panelinizden bir destek bileti oluşturabilirsiniz.

Alan adınız transfer edilirken 1 yıl yenilenebilmektedir. Transfer sonrasında alan adınızı dilediğiniz periyotta yenileyebilirsiniz.

Alan adlarının fiyatları, piyasa koşulları, döviz kuru ve bizim aldığımız taban fiyatlara göre belirlenmektedir. Döviz kurunun değişmesi durumunda alan adı kayıt/yenileme/transfer fiyatlarında değişkenlik olabilir. Fakat, taban fiyatlar genellikle sabit olduğu için gözle görülür derecede bir artış olmamaktadır.

Sadece .TR uzantılı alan adlarında belge gerekmektedir. Diğer tüm uzantılarda herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. .TR uzantılı alan adlarının gerektirdiği belgeleri buradan inceleyebilirsiniz.