Şartlar ve Koşullar

Transfer işlemi sadece müşterilerimize yönelik kolaylık sağlanması için sunulan bir hizmettir. Firmamız taşınma işleminin mümkün olup olmadığının ve herhangi bir zaman içerisinde tamamlanacağının garantisini kesinlikle veremez. Taşıma işlemi sürecinde, öncesinde ve sonrasında firmamız genel bir yükümlülük kabul etmemektedir.

Transfer işlemi kontrol panellerine, mevcut ve yeni hizmetin platformuna, disk boyutuna ve diğer koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Ücretsiz olarak sunulan hosting transfer işlemi belirli koşulların sağlanması neticesinde sunulur. Diğer koşullar neticesinde hizmet bedeli ücreti talep edilebilir.

cPanel'den cPanel'e her bir web site boyutu 3 GB'i aşmıyorsa 10 adet web siteye kadar ücretsiz taşıma işlemi gerçekleştirebiliriz.

Uygun koşullar

 • Mevcut firmanızdaki web siteleriniz ayrı ayrı cpanel hesaplarındaysa veya bir bayi/reseller hesabındaysa ve web site boyutları her biri 3 GB'i aşmıyorsa, 10 adet web siteye kadar ücretsiz taşınabilir.
 • Mevcut firmanızdaki web siteleriniz tek bir cpanel hesabındaysa (addon domain mantığıyla sunulan hizmet türü) ve firmamızdan alacağınız/aldığınız hizmet bir bayi hosting hizmeti ise toplam cpanel yedek boyutunuzun 5 GB'i aşmaması durumunda ücretsiz taşınabilir. Ardından cPanel'in "Addon Domain Convert" yöntemi ile ayrı ayrı cpanel hesaplarına dönüştürülüp, reseller hesabınız altına taşınabilir. Firmamız bu durumdan yaşanabilecek yazılımsal konfigürasyon sorunlarında destek sunabilir, ancak sorumluluk kabul etmemektedir.

Uygun olmayan koşullar

 • Mevcut firmanızdaki web siteleriniz bir bayi/reseller hesabındaysa ve firmamızdan alacağınız hizmet türü addon domain mantığıyla sunulan bir hizmet türü ise 10 adet web sitenin ücretsiz taşınması imkanı sağlanmamaktadır. Sadece ana web siteniz eğer 3 GB'i aşmıyorsa ücretsiz olarak taşınabilir. Diğer web siteleriniz manuel transfer yöntemiyle taşınabilir.

Gereklilikler

 • En az web site boyutunuz kadar boş disk alanı
 • Inode (dosya adedi) sayınızın 200bin'i aşmaması
 • Karşı firmadaki web sitelerinizin her birinin cpanel hesap bilgileri veya bayi/reseller hizmeti kullanıyorsanız whm panel bilgileriniz

Manuel transfer gerektirmeyen yine otomasyon ile taşınabilmesi durumunda; ekstra web sitelerinizin taşınmasında her bir web siteniz için talep edilen ücret 10 TL + KDV şeklindedir. Ekstra web sitelerinizin de disk boyutlarının her biri 5 Gbyte'i aşmaması koşulu aranmaktadır.

cPanel'den cPanel'e harici tüm koşullar manuel transfer yöntemini kapsamaktadır (Örneğin Directadmin'den cPanel'e, Plesk'den cPanel'e, Plesk'ten Plesk'e, cPanel'den Plesk'e, Centos Web Panel'den cPanel'e gibi.)

Manuel transfer işlemlerinde de ilk 3 web sitenizi ücretsiz olarak taşımaktayız. Manuel transferin gerçekleştirebilmemiz için web site başına disk boyutunun 3 Gbyte'i aşmaması gerekir. 3 web siteden daha fazla taşıma gerekliyse ücretlendirme site başına 40 TL + KDV şeklindedir.

Şartlar ve gereklilikler

 • Manuel transfer yönteminde sadece web site dosyalarınız ve veritabanınız aktarılır.
 • Manuel transfer sonrasındaki yazılımsal konfigürasyonda yapılacak işlemler müşteri sorumluluğundadır. Wordpress, Opencart, Joomla gibi bilindik yazılımlarınızda veya veritabanı konfigürasyon dosyasını bulabildiğimiz yazılımlarda genellikle inisiyatif kullanıyor olacağız. Fakat, harici ve istisnai durumlarda konfigürasyondaki sorumluluk müşteriye aittir.
 • Web site başına toplam disk boyutu 3 Gbyte'i aşmamalı ve inode (dosya adedi) sayınızın 200bin'i aşmaması gerekmektedir.
 • En az web site boyutunuz kadar boşk disk alanı gerekmektedir.
 • Karşı firmadaki web sitelerinizin hosting yönetim panelleri giriş bilgileri ve ftp bilgileri

Otomasyonla transferin mümkün olmadığı durumlarda ya da belli bir sayıdan fazla transfer işleminin talep edildiği durumlarda ücretli transfer yapabileceğimizi belirtiyoruz. Bunun amacı hizmet kalitemizi korumaktan ileriye gitmemektedir.

Hosting transfer işlemleri, normal bir destek biletini çözümleyip yanıtlamaktan daha fazla süreç ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Firmamız kolaylık olması amacıyla müşterilerimizin %90'ının genel taleplerini karşılayan ve destek biletlerinin gecikmemesi için uygun koşulları ücretsiz olarak sağlamıştır. Bu koşulların haricindeki durumlar için Hizmet Bedeli adı altında transfer ücreti almaktadır.

Web Site Taşıma

Bir uzman ile iletişime geç

Aşağıdaki formu kullanarak ihtiyacınızı belirtebilir ve en kısa sürede detaylı bilgi alabilirsiniz.