cpBayi-10

106.99₺AYLIK

 • 10 Site Barındırma
 • Ölçülmeyen Disk Alanı
 • Ölçülmeyen Trafik
 • Limitsiz E-Mail Hesabı
 • 1 GB / E-Mail Başına Kota
 • 2 vCore CPU
 • 2 GB RAM
 • 200000 Inode Limiti
 • 20 MB/sn I/O Limiti
 • Ücretsiz SSL
cpBayi-20

206.99₺AYLIK

 • 20 Site Barındırma
 • Ölçülmeyen Disk Alanı
 • Ölçülmeyen Trafik
 • Limitsiz E-Mail Hesabı
 • 1 GB / E-Mail Başına Kota
 • 2 vCore CPU
 • 2 GB RAM
 • 200000 Inode Limiti
 • 20 MB/sn I/O Limiti
 • Ücretsiz SSL
cpBayi-30

306.99₺AYLIK

 • 30 Site Barındırma
 • Ölçülmeyen Disk Alanı
 • Ölçülmeyen Trafik
 • Limitsiz E-Mail Hesabı
 • 1 GB / E-Mail Başına Kota
 • 2 vCore CPU
 • 2 GB RAM
 • 200000 Inode Limiti
 • 20 MB/sn I/O Limiti
 • Ücretsiz SSL

Bayi Hosting

cPanel Bayi Hosting sunucularımızda site sayınız kadar ödeyin.

7/24 Teknik Destek

Soru ve önerilerinizi cevaplamak için bir tık uzağınızdayız.

Ücretsiz SSL Sertifikası

Web siteleriniz için ömür boyu ücretsiz SSL sağlamaktayız.

Ücretsiz Taşıma

Web sitelerinizin taşınmasına yardımcı oluyoruz.

Ücretsiz Yedekleme

Sunucularımız haftalık olarak yedeklenir.

Tek Tıkla Kurulum

200'den fazla scripti tek tıkla kurabilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak

Rakiplerimize göre daha fazla sistem kaynağı sunuyoruz.

SSD Disk Performansı

Kurumsal SSD diskli altyapı ile web siteleriniz daha hızlı.

%99.98 Uptime

Hizmetleriniz için %99.98 uptime garantisi sunuyoruz.

7 Gün Koşulsuz İade

Domain tescil hizmeti hariç 7 gün içinde iade garantisi.

Sık Sorulan Sorular

Bayi hosting, diğer adıyla reseller hosting birden fazla hosting hesabının tek panel altından yönetilebilmesi için sunulan bir hosting hizmetidir.

Hosting, web sitenizin yayınlanmasını ve internet kullanıcılarının sitenize erişebilmesini sağlayan tüm bileşenlerin, yüksek donanım ve internet altyapısına sahip, 7/24 erişilebilen sunucularda barındırılması hizmetidir. İnternette bir web sitesini yayınlamak için üretilmiş, aynı anda çok sayıda kullanıcıya hızlı şekilde cevap verebilen, yüksek hızda internete bağlı olan, web sitesine ait dosyaları barındıran ve internet erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu, barındırma ve yayınlama işlemine web hosting denir.

Bayi kavramı bilinen bayilik kavramı değildir. Veridyen’e bağlı olarak satış yapmanız talep edilmemekte, herhangi bir satış yapma gerekliliğinizde bulunmamaktadır. İngilizcede ki “Reseller” kelimesi Bayi olarak çevrilmiş olup, birden fazla web sitesini yönetebileceğiniz hizmet türüne bu isim verilmiştir. Veridyen’in herhangi bir bayisi ve satış ortağı bulunmamakta olup, alınan bayi hosting hizmetlerinden bir kazanç elde etme modeli yoktur.

Bayi hosting hizmetini genellikle webmaster’lar, web tasarım firmaları ve birden fazla web sitesi olan bireysel ve kurumsal müşteriler tercih etmektedir.

Linux Bayi Hosting, PHP programlama dili ile hazırlanmış internet siteleri; örneğin Codeigniter, Laravel gibi framework’ler ve WordPress, Opencart, Joomla, Prestashop, Magento gibi içerik yönetim sistemleriyle hazırlanmış web siteler için en ideal platformdur.

Windows Bayi Hosting, Microsoft firması tarafından yayınlanmış programlama dilleri olan ASP, ASP.NET, .NETCORE ile uyumlu bir şekilde çalışan ve bu programlama dilleriyle hazırlanmış web siteler için en ideal platformdur.

Bir hosting hizmeti tercih ederken, hosting hizmetini kullanıcının bilgisayarına göre tercih etmesi yapılan en büyük hatalardan biridir. Hosting hizmeti platformu seçilirken web sitede kullanılacak yazılımın ihtiyaçlarına göre tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi halde, yazılımın çalışmasında sorunlar yaşanabilir.

Hosting hizmetlerimizin fiyatlarını fiziksel sunucularda ayrılmış olan sistem kaynaklarına, piyasa koşullarına, üçüncü parti hizmet ve yazılımların maliyetine, ülkemizdeki döviz kuruna göre belirleniyor.

Web hosting hizmetlerinde de bayi hosting hizmetlerinde de birden fazla web sitesi barındırılabilir. Fakat, her iki hizmeti birbirinden ayıran en önemli detay, bayi hosting hizmetlerinde her web sitenin kendine ait kaynaklara sahip olmasıdır. Bu kaynaklar işlem kapasitesi, işlem limiti, disk okuma yazma hızı, dosya barındırma sayısı (inode) gibi detaylardır. Eğer birden fazla web siteniz var ise bayi hosting hizmeti kullanmanız her zaman için daha avantajlıdır. Bu avantajlara ek olarak, web sitelerinizi ayırmak yedekleme işlemlerinin ayrı ayrı gerçekleştirilmesi konusunda da, yönetim panellerinin birbirinden ayrılması nedeniyle de daha izole çalışmaları ve güvenli olmaları konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Litespeed ücretli ve lisanslı bir web server yazılımıdır. Açık kaynaklı Apache’ye göre 15 kata kadar yüksek performans ve kararlılık sağlar. Bu sebeple tüm linux hosting sunucularımızda Litespeed kullanılır. Aynı zamanda Wordpress, Opencart ve Laravel tabanlı web siteleri için Litespeed Cache önbellek sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır. Litespeed ile birlikte ayrıca HTTP/2, QUIC, Brotli, HSTS, TLS 1.3, reCaptcha gibi yeni nesil teknolojilerde sunulmaktadır.

Bayi hosting hizmetlerinde günün herhangi bir saatinde sorularınıza yanıt vermek için buradayız. Bir destek bileti oluşturarak uzman teknik destek ekibimizden hizmetiniz ile alakalı konularda yardım talep edebilirsiniz. Destek hizmetindeki yükümlülüklerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Web site taşıma işlemleri zahmetli, zor ve bazı durumlarda teknik bilgi gerektirebilen işlemlerdir. Veridyen teknik destek ekibi bu konu hakkında gerekli yardımı sağlamak ve web sitelerinizin taşınmasına yardımcı olmak için hazır. Hosting Transfer işlemi ilgili detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Bayi hosting hizmetlerinde, haftalık olarak hesap bazlı yedekleme yapıyoruz. Yedekleme işlemi olası bir teknik sorun ya da disk arızası gibi süreçlerde kullanılması için olup yine de bu yedekleri müşterimizin hizmetine de sunuyoruz. Kısacası, web sitelerinizi yedekliyoruz fakat Genel Hizmet Sözleşmemize göre web sitelerinin yedeklenmesi müşteri sorumluluğundadır.

Harici bir yedekleme hizmetine ihtiyacınız varsa detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Bayi hosting hizmetleriniz için özel ip adresi satın alabilirsiniz. Özel ip adresi satın almanız durumunda web siteleriniz kendine ait ip adresinden yayın yapacaktır. Bayi hosting hizmetlerinde maksimum 3 adet özel ip adresi alabilirsiniz.

Şirketimizin sunduğu herhangi bir hosting hizmetinde şu an için özel bir saldırı koruması hizmeti sunulmamakta ve taahhüt edilmemektedir. Fakat, saldırı almanız durumunda aldığınız saldırının boyutu, türü ve yoğunluğuna göre teknik ekibimiz gerekli ilk işlemleri yapmanız konusunda size yardımcı olmaktadır.

Sunucularımızın güncel yazılımlarını takip ediyor, 7 gün 24 saat monitörleyerek olası kesintileri erkenden fark edip müdahalede bulunuyoruz. CageFS yazılımı ile birlikte tüm hosting hesapları birbirinden izole bir şekilde bir kafes mantıcıyla çalışır, bir başka hosting hesabındaki yazılımsal güvenlik açığı sizi kesinlikle etkilemez. Buna ek olarak hiçbir firmada eşi benzeri olmayan kendi geliştirdiğimiz WAF kuralları ile WordPress sitelerini %99 orandında brute force saldırılardan korumaktayız. ModSecurity ile birlikte bir çoğu anti-seo amaçlı çalışan 260 adet zararlı botların web sitenize ulaşmasını engellemekteyiz. Aynı zamanda sunucularımız üzerinde kötü amaçlı yazılım taraması belirli rutin aralıklarla yapılmaktadır. Layer7 türü GET/POST saldırılarında web sitenize ücretli ya da ücretsiz çözümler üretebilmekteyiz.

Bayi hosting hizmetinizi dilediğiniz zaman yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Bu esnada web sitenizde herhangi bir erişim kesintisi veya dosya kaybı yaşanmaz.

Linux Bayi Hosting hizmetlerinde, WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, Codeigniter, diğer PHP Framework’ler ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve üzeri tüm scriptler çalışabilmektedir. Ek olarak, PHP 5.x sürümünde Ioncube v6, PHP 7.0 ve üzeri sürümlerde Ioncube v10 desteklenmektedir.

Windows Bayi Hosting hizmetlerinde MySQL, Microsoft SQL Server 2012/2014/2016/2017, ASP.NET 3.0/3.5/4.7, MVC, .NETCORE 2.2 desteği mevcuttur.

Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isterseniz teknik ekibimizden destek bileti aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Domain Veridyen üzerindeyse, müşteri hesabınıza giriş yaptıktan sonra; Alan Adlarım menüsünden ilgili domainin yönetim arayüzüne Alan Adı Yönetimi butonuna tıklayarak giriş yapın ve DNS Yönetimi > Nameserver Yönetimi sayfasından nameserver adreslerinizi yönlendirin. Linux hosting hizmetlerimizin tümünde ns1.veridyen.com ve ns2.veridyen.com geçerlidir, eğer Windows hosting satın aldıysanız size gelen email içerisindeki nameserver bilgilerini bu alanlara girmelisiniz.

Domain farklı bir firmadaysa, ilgili firmadaki müşteri paneline giriş yapıp size ilettiğimiz nameserver adreslerini o firmanın Nameserver Yönetimi sayfasından düzenlemelisiniz.

Ölçülmeyen disk alanı ve trafik tam olarak firmamız tarafından bu iki teknik özelliğin ölçümü yapılmadığını akabinde hizmet sözleşmesi çerçevesinde limitlendirme yapılmadığını ifade eder. Limitsiz kavramı teknik olarak mümkün olmayıp, sadece limitsiz olarak tabir edilen teknik detayların firmamız tarafından da bir kısıtlamaya tâbi olmadığını tanımlar. Firmamızda hizmet sözleşmesi ve genel kullanım koşulları çerçevesinde disk alanı ve aylık trafiğe limit konulmamakla birlikte bunun dışındaki CPU (işlemci), RAM bellek, I/O (disk okuma yazma), INODE (dosya adedi) gibi paylaşımlı hizmet limitlemeleri mevcuttur. Bu limitlemeleri hizmetlerimizin satış sayfalarında diğer detaylarda görüntüleyebilir ya da teknik destek uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

PHP 5.x sürümlerinde Ioncube v6, PHP 7.0 ve üzeri sürümlerde Ioncube v10 desteklenmektedir.

Linux bayi hosting sunucularımız yeni nesil HTTP/2 desteği, QUIC protokolü ve Brotli sıkıştırma teknolojilerini desteklemektedir.

Tamamen sınırsız web hosting hizmeti teknik olarak mümkün olmayıp, web sitenin barındığı fiziksel sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Aslında bu daha çok ölçülmeyen disk alanı veya ölçülmeyen trafik şeklinde tanımlamak daha doğrudur. Son yıllarda düşen trafik ve disk maliyetleri bu şekilde hizmet vermeyi daha olanaklı duruma getirmiştir. Disk alanı ve trafiğin ölçülmemesi, limitsiz ya da sınırsız gibi pazarlama terimleri kullanılarak tanıtılmasının dışında aldığınız hizmette sistem kaynak limitleri mevcut olabilir. Bu nedenle web hosting paketlerimizin tanıtıldığı sayfada hizmetlerin diğer detaylı özelliklerini, hizmet sözlemesini, genel kullanım koşullarını incelemenizi önemle tavsiye ederiz.