Sözleşme ve Formlar

Firmamız ile müşteri arasında geçerli olan tüm sözleşmeleri bu sayfada inceleyebilirsiniz.

Sözleşme/Form Adı Güncellenme Tarihi PDF DOC
Hizmet Kullanım Sözleşmesi 27.05.2016
İptal,İade ve Teslimat Koşulları 27.05.2016
Genel Kullanım Şartları 27.05.2016
 • 1- Taraflar

  1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Veridyen Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. firması (Veridyen olarak anılacaktır.) ile yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi / kurum (Müşteri olarak anılacaktır.) arasında Veridyen’e ait olan http://www.veridyen.com - (.com.tr .com .net .org .gen.tr) Internet adreslerinde faaliyet gösteren Internet sitesinin (Site olarak anılacaktır.) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

  1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

  2- Konusu

  2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde , siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Veridyen’e ödeyeceği ücretleri ve bu hizmetlerin kullanım şeklini düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

  2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

  3- Sorumluluklar ve Müşteri Yükümlülükleri

  3.1: Veridyen, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Veridyen ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

  3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık veya 2 yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Veridyen tarafından bildirilecektir.

  3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Veridyen, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin tüm kullanıcı adları ve şifreleri müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hizmetlere ait erişim bilgilerinin sorumluğu müşteriye iletilmesinin ardından müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

  3.4: Müşteri aldığı hizmet yada hizmetler dahilinde Veridyen tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hizmetlerden faydalanırken Veridyen tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

  3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

  3.6: Müşteri aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

  3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Veridyen’e herhangi bir kusur iletilemez. Veridyen sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Veridyen kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Veridyen’in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Veridyen hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

  3.8: Veridyen, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin içeriklerinden, bu içeriklerin hatalı / kötü niyetli kullanımından ayrıca gönderilip alınan e-posta verilerinden doğabilecek maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Tüm verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Veridyen, hizmetlerinde meydana gelebilecek olan kesinti veya veri kaybı gibi durumlar halinde oluşabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

  3.9: Veridyen, müşteriye ait yedeklerin düzenli tutulması için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayacağı veri kayıplarından sorumlu tutulamaz, müşteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

  3.10: Veridyen, vermiş olmuş ürün ve hizmetlere özel kullanım şartlarını ürün ve hizmete özel hazırlanmış web sayfasında belirtmektedir. Müşteri, bu hizmetlerden herhangi birini satın aldığında o hizmete ait şartları da kabul etmiş sayılır.

  3.11: Veridyen vermiş olduğu ürün ve hizmetlerde özellik ve fiyat olarak zaman içinde değişikliğe gidebilir.

  3.12: Müşteri, almış olduğu hizmetleri diğer kullanıcılara zarar vermeyecek şekilde kullanmakla yükümlüdür. Veridyen bu tür kullanımların tespitinde Müşteri'yi uyarıp düzeltmesini isteyebilir veya bilgi vermeden hizmeti geçici olarak askıya alabilir.

  3.13: Müşteri, kullandığı hizmetlerde Limitsiz olarak belirtilen tüm kaynakların iyi niyet ve genel kullanım şartlarına uygun şekilde kullanması durumunda limitsiz olduğunu kabul ederek hizmetine devam eder. Sunucu kaynaklarının aşırı kullanımı veya kaynakların amacı dışında kullanımı gibi durumlar olması durumunda Veridyen Müşteri'yi uyarıp düzeltmesini isteyebilir veya bilgi vermeden hizmeti geçici olarak askıya alabilir.

  3.14: Veridyen, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı kayıt işlemlerini yürütecektir. Kayıt edilen ve sipariş ile kabul edilen kayıt talebi ile ücreti ödenen alan adının sahibi müşteridir. Veridyen bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini kontrol panel üzerindenen kısa sürede yapacaktır.

  3.15: Alan adı kayıt, yenileme veya düzenleme işlemleri 3. parti yazılımlar veya manuel işlemler aracılığı ile yapılmaktadır. Bu tür işlemlerden kaynaklanabilecek hatalarda kullanıcının hatayı fark etmesi veya tarafına ana yazman firma tarafından uyarı yapılması durumunda müşteri bu bildirimleri Veridyen ile paylaşmakla yükümlüdür. Aksi halde oluşabilecek aksaklık, ziyan veya kayıplardan Veridyen sorumlu değildir.

  3.16: Veridyen, alan adı kayıt hizmetlerinde, whois bilgisi değiştirme ve doğruluğunun sorumluluğu, alan adı tescil şifresi sorumluluğu, transfer kilidi sorumluluğu müşteriye aittir.

  3.17: Veridyen, alan adı kayıt ve transfer hizmetlerinde sağlama şartlarını ve fiyatlarını bilgi vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Bu düzenlemeler mevcut kayıt edilmiş alan adlarının bir sonraki yenileme fiyatlarını etkileyebilir. Müşteri yenileme yapmak istemez ise veya yenilemeyi farklı bir şirket üzerinden yapmak isterse bu durumda ana yazman şirketlerin ve Icann'ın koymuş olduğu kurallar çerçevesinde işlem yapma hakkına sahiptir.

  3.18: Veridyen, alan adı hizmetlerinde yenileme süreçlerini zamanında gerçekleştirmeyen müşteriler için alan adlarını süre bitimi itibari ile askıya almaktadır. Bu askı süreci alan adının üreticisinin belirlediği zamana göre değişir. Bu süre zarfında alan adını satın alan ana müşteri yıllık yenileme bedelini ödeyerek alan adını yenileyebilir ve tekrar geri alarak kullanım hakkını kazanabilir. Alan adı bu süre içerisinde yenilenmediği durumlarda alan adı REDEMPTATION PERIOD'a düşecektir. Bu süreçte alan adının hakkı artık müşteriden çıkmış ve bizim şirketimizin ve ana yazman şirketin insiyatifine bırakılmıştır. Bu süreçte alan adını Veridyen veya ana yazman şirket farklı bir şirkete satma hakkına sahiptir. Redemptation period sürecinde alan adını tekrardan almak isteyen eski müşteri veya yeni almak isteyen yeni müşteri değeri alan adı üreticisine göre değişmekle birlikte ortalama 100 Amerikan Doları olan ceza ücretini ödeyerek geri alabilir. Redemptation period sonrasında alınmayan alan adlarında artık süreç ana yazman şirketin insiyatifine geçmekte olup bu süreç sonrasında alan adının Veridyen üzerinden geri alınması mümkün olmamaktadır.

  3.19: Alan adı hizmetleri satılan bir ürün değil, ücreti ödendiği süre boyunca kullanım hakkı alınan bir hizmet şeklidir. Bu nedenle alan adının bitiş süreleri içerisinde ücretinin ödenmemesi durumunda bu hak başka bir kişiye geçebilir.

  3.20: Müşteri, kendisine ayrılmış olan sunucu üzerinden toplu e-posta gönderimi (spamming), phishing ile dolandırıcılık yapılması, iç veya dış ağlara saldırı ve benzeri yasadışı veya Veridyen’in veri tabanını kötü yönde etkileyecek durumlarda, ayrıca bir ihtara gerek kalmaksızın hizmetlerin Veridyen tarafından devre dışı bırakılacağını ve o tarihe kadar ödemiş olduğu ücretlerin hiçbir şekilde kendisine iade edilmeyeceğini ve asgari sözleşme bedeli kadar cezai şart ödemeye tabi olabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri, bu sorumluluk dahilinde T.C. yasalarına, BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumun’un) düzenleyici işlemlerine, Veridyen’in koyduğu ve koyacağı kurallara uymak zorundadır.

  4- Süre

  4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin Internet ortamından Veridyen’e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

  4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

  4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

  5- Ücret

  5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahildir.

  5.2: Veridyen önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

  5.3: Ödemenin gecikmesi durumunda Veridyen faizlendirme uygulamaz ama uygulama hakkını saklı tutar.

  5.4: Veridyen, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

  5.5: Sipariş esnasında belirtildiği gibi alan adı kayıt işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

  6- Askıya Alınma

  6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması durumunda Veridyen, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü durdurma hakkını saklı tutar.

  6.2: Sunucular üzerinden toplu mail gönderimi kesinlikle yasaktır. SPAM olarak adlandırılan reklam mail gönderimi tesbit edildiği anda işlem durdurulu ve hizmet geçici olarak ile askıya alınır.

  6.3: Sunucu üzerinde aksi belirtilmediği sürece site başına en fazla CPU (işlemci) kullanım oranı %20’dir . %20 CPU limitini 90 saniye boyunca geçen kullanıcı hesapları monitör sisteminde takipe takılır ve Müşteri’ye e-posta ile bilgi verilir. Müşteri bu e-postaları takip etmek ve duruma göre müdahele yapmak ile yükümlüdür. Limit kullanım konusunda herhangi bir azalma olmaz ve sunucuya zarar vermeye başladığı taktirde geçici olarak verilen hizmet askıya alınır.

  6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Okuma ve yazma izninden ve benzeri gibi izinlerden kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

  7- Fesih

  Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde, kayıt olurkan beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Veridyen hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

  Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek yada müşteri kontrol panelinden hizmet iptal talebi gönderme şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

  Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  8- İletişim ve Bilgi Adresleri

  8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. İş bu adreslere ait değişiklikler bize yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

  8.2: Veridyen sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstre' si gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

  9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

  9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Veridyen dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizini ödemeyi beyan ve kabul eder.

  9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Veridyen’in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Veridyen' un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

  9.4: Müşteri demesini uyarılara rağmen 7 gün içerisinde yapmaz ise Veridyen hizmeti askıya alma hakkını kendinde saklı tutar. Veridyen ödemesi yapılmamış, iptal edilmiş ve silinmiş hizmetlerden sorumlu tutulamaz.

  9.5: Ek olarak fiziksel ve sanal sunucu kiralama servislerinde; hizmet bitiş tarihini takip eden 7 (yedi) takvim günü içerisinde hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda ilgili servisler duraklatılır. Hizmet bitiş tarihini takip eden 10 (on ) gün içerisinde hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda da ilgili hizmete ilişkin tüm veriler güvenlik gereği silinerek hizmet otomatik olarak kapatılır, iptal edilir. İptal edilen hizmetlerde veri kaybından dolayı Veridyen sorumlu tutulamaz.

  10: Sözleşmenin Geçerliliği ve Aykırılık Feshi

  10.1: Müşteri’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri, Veridyen’in servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

  10.2: Müşteri sözleşmeyi alınan hizmetin sitede belirtilen yenileme tarihine kadar istediği anda OTOMATİK YENİLEME’yi kaldırması veya bildirmesi yolu ile ve müşteri kontrol paneli üzerinden iptal talebini iletmesi ile sonlandırabilir.

  10.3: Aşağıdaki sebeplerden dolayı sözleşme Veridyen tarafından ihbara gerek kalmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

  a. Veridyen’in yazılı mutabakatı alınmadan Müşteri’nin alınmakta olduğu hizmetleri veya bu sözleşme ile kendisine tanınan hakları tamamen veya kısmen devretmesi

  b. Müşteri aleyhine iflas kararı alınması veya ödemelerini tatil edilmesi

  c. Müşteri’nin madde 9.1 de öngörüldüğü üzere, Veridyen tarafından sağlanan hizmetlerin bedelini ödemekte temerrüde düşmesi.

  d. Müşteri’nin bu sözleşmede veya Genel Kullanım Şartları’nda belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, Veridyen, Müşteri’ye sağlanan hizmetleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve/veya sözleşmeyi fesih edebilir. Bu durumda, Müşteri’nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.

  11- Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkeme

  11.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 11 ana madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin Internet ortamında Veridyen' e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Veridyen gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Veridyen bu değişiklikleri müşterilerine e-posta ile bildirir ve müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

  11.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 • Soru: İade koşullarınız nelerdir ?

  Cevap: Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin (alan adı kayıt hizmeti hariç) 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadir. Alan adı kayıt işlemleri otomatik olarak ICANN ve NIC.TR (ODTU) tarafından yapıldığı için, iade mümkün değildir.

  Soru: İptal koşullarınız nelerdir ?

  Cevap: Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin iptali için e-posta adresi ve şifrenizle müşteri kontrol panelinize giriş yapmanız ve “Daha fazla” menüsü altında bulunan “İptal Talebi” seçeneğindeki formu doldurarak iptal edebilirsiniz. Bir sonraki ödeme zamanında hizmetiniz yeni için fatura oluşturulmayacaktır.

  1 ) İptal talebinde bulunulmayan ama kullanılmayan hizmetler iptal edilmiş sayılmaz. Her yeni ödeme zamanında yeni fatura oluşturulur. İptal formunu doldurmak istemiyorsanız müşteri panelinizde kayıtlı olan e-posta adresinden tarafımıza e-posta gönderebilirsiniz.

  2 ) Kredi kartı yada PayPal ile alışveriş yapıp hizmet kullanım süresince veya hizmet kullanımı sonrasında bilgi ve haber vermeden, firmamızdan onay almadan ChargeBack yapıp daha sonra banka aracılığı ile ödemeye itiraz edildiği taktirde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na bu siparişi veren ve kredi kartı sahibi hakkında dolandırıcılık ve sahtekarlık yaptığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunulacaktır. Haklı bir sebebiniz var ise ChargeBack öncesi firmamızla iletişime geçiniz. Firmamız bu tip durumlara ılımlı yaklaşmaktadır.

  3 ) Kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerimizin kayıt olurken sunmuş olduğu bilgilerine, adreslerine, telefon numaralarına ve sipariş verirken kayıt altına alınan IP adresine bakılmaktadır ve kayıt altına alınmaktadır.Ayrıca Fraud kontrol mekanizması sayesinde sorunlu bir kredi kartı ile alışveriş yapmayı deniyorsanız siparişiniz otomatik olarak engellenecektir.

  Soru: Kurulum zamanları (teslimat) ne kadardır ?

  Cevap: Kredi kartı ile yapılan ödemeler hemen aktif olmaktadır.Manuel işlem gerektiren bulut sunucu kurulumu, kontrol panel kurulumu, IP adresi tahsisi, evrak toplama gibi işlemler siparişin verildiği aynı gün mesai saatleri içerisinde tamamlanmaktadır.

  Banka havalesi ödemelerinde müşteri havale sonrası bildirmekle yükümlüdür. Banka havalesi ile yapılan ödemeler muhasebe departmanı tarafından aynı gün içinde kontrol edilerek onaylanır ve sipariş aktif edilir. Havale işleminde açıklama kısmına sipariş numarasını yazmanız işlemleri hızlandıracaktır.

  Uyarı ve koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları info@veridyen.com adresine yazabilirsiniz.

 • Genel Kullanım Koşulları

  Tüm paketlerimiz için Hizmet Kullanım Sözleşmesi haricinde aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

  Kurumsal hosting paketleri harici tüm hosting paketlerimizde e-posta gönderim ve alım limiti 100 adet kadardır. Veridyen e-posta gönderimlerinde ve alımlarında saatlik limitinde değişikliğe gidebilir.

  Müşteri tarafından alınan yedekler 24 saat süreyle sunucuda barındırılır ve daha sonra sistem tarafından otomatik olarak kaldırılır. Hosting dizinine aldığınız yedeği mutlaka bilgisayarınıza indiriniz.

  Müşteri sahip olduğu verileri yedeklemekle yükümlüdür. Firmamız periyodik olarak yedek alır fakat olası veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.

  Hiçbir hosting paketimiz dosya paylaşımı, veri deposu, yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamaz. Web sitenizde kullandığınız ufak boyutlarda intro videolarına ve müziklerine imtiyaz sağlanabilir.

  Web sitemiz üzerinden satılan tüm hizmetlerde toplu / spam e-posta gönderimleri için kullanılamaz. Veridyen gerekli gördüğünde saatlik gönderimlerde kısıtlamaya gidebilir.

  Hosting hizmeti veren tüm sunucularımızda PHP mail() fonksiyonu yasaklanmış durumdadır.Müşteriler PHP yazılım üzerinden e-posta gönderimi için SMTP protokolünü kullanmalıdır.

  Hosting sunucularımızın tamamında minimum 10 dakikada bir çalışacak şekilde ayarlanabilir. Belirtilen dakikanın altında çalışan cron işlemleri bilgi verilmeden silinebilir.

  Hosting paketlerimizde aksi belirtilmedikçe CPU kullanım limiti bir işlemci çekirdeğinin %25'i kadardır. Bazı paketlerde bu oran %50 ve limitsiz olabilmektedir. Bu istisna pakete ait detaylarda belirtilmiştir.

  Veridyen günlük olarak kaynak kullanımını (CPU, dosya adedi (Inode) / boyutu, MySQL, MSSQL, Trafik, Disk kullanımı vb.) takip edebilir ve suistimal şüphesi olan kullanımlarda müşteriden kaynaklarını düşürmesini isteyebilir. Paket limitlerinin veya iyi niyetli kullanım esaslarının aşıldığı durumlarda sistem otomatik olarak limitleme, durdurma, özel bir sayfaya yönlendirme veya sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir. CPU limitinin 90 saniyeden fazla sürede aşılması durumunda tüketim yapan kaynak monitör sistemimize takılır ve müşteri uyarılır.

  Veridyen, kaynak kullanımlarına veya sunucu performansı gibi kriterlere bağlı olmaksızın gerekli gördüğünde planlı yada plansız kullanıcıya haber vermeden aktif paketler için; IP, sunucu ve altyapı değişikliği yapabilir. Yine de planlı işlemlerde müşterilerimize önceden bilgi verilir.

  Veridyen, hosting paketlerinde ve bu paketleri etkileyen maddelerde ve tüm diğer unsurlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Kullanımına İzin Verilmeyen İçerikler

  Aşağıda sıralanan sitelerin ve içeriklerin altyapımızda barındırılmasına izin verilmemektedir.

  • Toplist siteleri
  • IRC scriptleri / botlar
  • IRCD (IRC sunucuları)
  • Proxy scriptleri / anonimleştiriciler
  • Resim scriptleri (Photobucket veya Tinypic gibi)
  • Otomatik sörf / PTC / PTS / PPC siteleri
  • IP tarayıcılar
  • Bruteforce programları / scriptleri / uygulamaları
  • E-Posta bombalayıcılar / spam scriptleri
  • Banner dönüşüm ağları (ticari banner dönüşüm siteleri)
  • Dosya yükleme / mirror Scriptleri (Rapidshare, Hotfile gibi)
  • Ticari ses / radyo yayını yapan siteler (telifli yayınlar)
  • Haciz / banka borç senetleri
  • Yüksek faiz programları (HYIP) veya ilişkili siteler
  • Yatırım siteleri (FOREX, e-altın borsası, ikinci hayat/Linden Borsası, Ponzi, MLM / saadet zinciri)
  • Devlet tarafından kontrol edilen maddelerin satışı için gerekli izinlerin bulunmaması
  • Yüksek faizli bankacılık programları
  • Loto / kumar siteleri
  • MUDs / RPGs / PBBGs
  • Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
  • Yasadışı aktiviteleri teşvik eden siteler
  • Warez / korsan / yasa dışı içerikleri dağıtan veya bağlantı veren forumlar veya diğer internet siteleri
  • Banka borç senetleri ve bu senetlerin takas programları
  • Sahte siteler (aa419.org & escrow-fraud.com adreslerinde belirtilenler dahil ancak kısıtlamayan şekilde)
  • Mailer Pro
  • Butona tıklayarak mail gönderme yazılımları
  • Canlı spor müsabakalarının yayınlanması (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vb.)
  • Otomatik arkadaşa gönder yazılımları
  • Anonim veya toplu SMS gönderme uygulamaları
  • Bitcoin madencileri
  • PayDay borç siteleri (PayDay borçları veya borç ortaklıkları ile ilgili programlar)
  • Çocuk pornografisi
  • Çocuklara ve yaşı küçüklere potansiyel olarak zarar verebilecek çocuk pornografisi dahil diğer tüm içerikler kesinlikle yasaktır. Çocuk pornografisi veya bağlantılarını içeren herhangi bir web sitesinin, bildirim olmaksızın derhal yayını durdurulacaktır.

  Politikalar

  Tüm kullanıcılarımıza en performanslı ve sorunsuz hizmeti en uygun fiyatlarla sağlamak en büyük önceliğimizdir. Web sitemiz üzerinde satışı yapılan paket detaylarında sözü edilen kurallar ve limitler bu öncelik kapsamında suistimale karşılık belirlenmiştir. Buna göre; disk, trafik, CPU ve diğer kaynakların tüketimlerinin bulunduğunuz sunucuyu ve bu sunucuyu paylaşan diğer müşterilerimizi herhangi bir şekilde olumsuz yönde etkileyecek düzeyde olmasına izin verilmez.

  Ücretsiz site taşıma hizmeti için %100 taşıma garantisi verilememektedir. Her ne kadar aynı kontrol panelleri arasında taşıma yapılsada, taşıma yapılacak kaynak sunucudaki aksilik ve problemler iş akışını bozabilir.

  Sınırsız özellikler iyi niyetli kullanım esasına dayanmaktadır. Buradaki amaç müşterilerimizin herhangi bir limite takılmadan iyi niyet çerçevesinde paketlerini kullanmalarıdır. Paketlerde bu esasa bağlı CPU limiti ve Inode limiti uygulaması mevcuttur. Bu limitler paketlere özel olup, paket detaylarında belirtilmiştir.

  Verilerinizin ve emeklerinizin siz müşterilerimiz için çok değerli olduğunun bilincindeyiz.Bu kapsamda tüm hosting hizmetlerinde paket detaylarında belirtilen periyodik zaman aralıklarında otomatik yedek alınmaktadır. Fakat müşterilerimizin düzenli olarak bilgisayarlarina sitelerinin yedeğini almasını tavsiye ederiz. Her kullanıcımızın, aldığı hizmet ne olursa olsun yedek alma sorumluluğunun %100 kendisine ait oldugunu bilmesini isteriz.

  Periyodik yedekleme kapsamına girebilecek hosting hizmetinin boyutu maksimum 2500 MB’tır. 2500 MB ve üzeri disk kullanımı yapan hesaplar otomatik olarak yedekleme kapsamı dışına çıkar. Bu tarz durumda yedekleme sorumluluğu müşteriye aittir.Kullanım düşürüldüğünde otomatik olarak yedekleme kapsamına tekrar girer.

  Bayi hosting müşterileri kendi müşterilerine destek vermekle sorumludurlar. Veridyen olarak bayi hosting müşterilerimizin müşterilerine herhangi bir destek hizmeti sağlamaz. Bayi hosting müşterimizin müşterisi firmamızla destek için irtibata geçerse, destek hizmetini alabilmesi için bayi hosting müşterimize yönlendiririz. Hizmet kullanım sözleşmesi ve genel kullanım koşullarına aykırı herhangi bir durum tespit ettiğinde, sorumlu olarak bayi hosting müşterisi dikkate alınır.Bu nedenle bayi hosting müşterilerimiz, müşterilerinin web sitesindeki içerik ve uygulamalardan esasen sorumludur.

  Sanal ve fiziksel sunucu hizmetlerinde, sunucuların root yada administrator şifresinin güvenliğini sağlamak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Sunucu hizmetleri en stabil ve en güvenli şekilde konfigure edilerek müşteriye teslim edilir, teslimat sonrası yapılan tüm işlem ve aktiviteler müşteri sorumluluğundadır. Veridyen, sanal ve fiziksel sunucular için herhangi bir yedekleme işlemi yapmaz, yedekleme işlemlerini yönetmek ve oluşturmak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri talep eder ise ek yedekleme hizmeti satın alabilir.

  Paketlerimizin ve paketlerin sahip olduğu kaynakların, limitlerin her zaman iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak kontrol edildiğini, tüm işlemlerin yine bu esas göz önünde bulundurularak gerçekleştirildiğini belirtmek isteriz.