PAKET
CPU
RAM
DİSK
TRAFİK
FİYAT
VPS X-Small
1 vCore Intel Xeon E5
1 GB DDR4 Bellek
40 GB RAID10 SSD
500 GB Aylık Trafik
34.99₺AYLIK
VPS Small
1 vCore Intel Xeon E5
2 GB DDR4 Bellek
60 GB RAID10 SSD
1000 GB Aylık Trafik
54.99₺AYLIK
VPS Medium
1 vCore Intel Xeon E5
4 GB DDR4 Bellek
80 GB RAID10 SSD
1000 GB Aylık Trafik
79.99₺AYLIK
VPS Large
2 vCore Intel Xeon E5
6 GB DDR4 Bellek
100 GB RAID10 SSD
1000 GB Aylık Trafik
104.99₺AYLIK
VPS X-Large
2 vCore Intel Xeon E5
8 GB DDR4 Bellek
120 GB RAID10 SSD
1000 GB Aylık Trafik
129.99₺AYLIK
VPS X-Small

34.99₺AYLIK

 • 1 vCore İşlemci Intel Xeon E5
 • 1 GB DDR4 Bellek
 • 40 GB RAID10 SSD
 • 500 GB Aylık Trafik
VPS Small

54.99₺AYLIK

 • 1 vCore İşlemci Intel Xeon E5
 • 2 GB DDR4 Bellek
 • 60 GB RAID10 SSD
 • 1000 GB Aylık Trafik
VPS Medium

79.99₺AYLIK

 • 1 vCore İşlemci Intel Xeon E5
 • 4 GB DDR4 Bellek
 • 80 GB RAID10 SSD
 • 1000 GB Aylık Trafik
VPS Large

104.99₺AYLIK

 • 2 vCore İşlemci Intel Xeon E5
 • 6 GB DDR4 Bellek
 • 100 GB RAID10 SSD
 • 1000 GB Aylık Trafik
VPS X-Large

129.99₺AYLIK

 • 2 vCore İşlemci Intel Xeon E5
 • 8 GB DDR4 Bellek
 • 120 GB RAID10 SSD
 • 1000 GB Aylık Trafik

OpenVZ Altyapısı

Ekonomik ve performanslı sanallaştırma altyapısı.

OpenVZ teknolojisi ile hem maliyet, hem performans, hem de güvenlik bakımından sanal sunucu müşterilerimizin rakiplerinin bir adım önünde olmalarını sağlıyoruz. İşletim sistemi seviyesinde sanallaştırma yaparak, izole şekilde çalışan, güvenli sanal sunucu ortamı sağlıyor, en çok tercih edilen Linux distro'larından CentOS veya Ubuntu ile tercih ettiğiniz bir kontrol panelinin kurulumu gerçekleştirip size teslim ediyoruz.

Ücretsiz Kurulum

Tüm ince ayarları yapıp teslim ediyoruz.

Websitelerinizin ve uygulamalarınızın çalışabilmesi için seçtiğiniz hosting kontrol panelinin de teknik olarak desteklediği tüm bileşenleri ücretsiz olarak kuruyor ve performanslı, güvenli çalışabilmesi için tüm ince ayarları yapıyoruz. Size sadece website dosyalarınızı yüklemek kalıyor.

Basit ve Türkçe Kontrol Panelleri

Hosting hizmeti gibi basit bir şekilde yönetin.

Sunucu denince akla ilk gelen sunucu yönetiminin teknik bilgi gerektirmesidir. Fakat, günümüzde hosting kontrol panelleri aracılığıyla sunucu yönetimi tıpkı bir hosting hizmeti kullanmak kadar basit hale gelmiştir. Ücretsiz veya ücretli kontrol panellerinden herhangi birini tercih etmeniz durumunda bir hosting hizmeti gibi yönetebilmeniz için gerekli tüm konfigürasyonları hazır halde size teslim ediyoruz. cPanel, Directadmin ve Plesk gibi bilinen gelişmiş kontrol panellerin artık Türkçe dil desteği de mevcut!

VPS Server

OpenVZ ve kurumsal SSD disklerle güçlendirilmiş Sanal Sunucu (VPS Server) hizmetlerimizde performansı hissedin.

7/24 Teknik Destek

Soru ve önerilerinizi cevaplamak için bir tık uzağınızdayız.

SSD Disk Performansı

Kurumsal SSD diskli altyapı ile web siteleriniz daha hızlı.

Online Yönetim

Dilediğiniz an sunucunuzu kapatıp açabilir, yeniden başlatabilirsiniz.

%99.98 Uptime

Sanal sunucunuz için %99.98 uptime garantisi sunuyoruz.

Ölçeklenebilir Altyapı

Ek sistem kaynağı ihtiyaçlarınız için bir tık uzağınızdayız.

Ücretsiz Taşıma

Web sitelerinizin taşınmasına yardımcı oluyoruz.

Sunucu lisans fiyatları dolar kuruna göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi →

Sık Sorulan Sorular

Sanal sunucular, ana sunucunun sistem kaynaklarının (işlemci, ram bellek, disk, internet gibi) bir sanallaştırma yazılımı aracılığıyla bölümlendirilip paylaştırılması ile elde edilen sunuculardır.

VPS kelimesinin İngilizce açılımı Virtual Private Server olup, anlamı Sanal Özel Sunucu şeklindedir. Bu hizmet türü; sanal sunucu ve/veya VPS olarak isimlendirilir.

OpenVZ, işletim sistemi seviyesinde sanallaştırma yapan bir yazılımdır. OpenVZ teknolojisi ile sanal sunucuların oluşturulması sağlanır. İzole bir altyapıya sahip olup, güvenli ve performanslı sanal sunucu ortamı hazırlar.

Sanal sunucu hizmetleri de hosting hizmetleri gibi paylaşımlı hizmetlerdir. Fakat, sanal sunucu hizmetleri müşteriye özgü kurulan, isteğe bağlı konfigüre edilebilen, daha fazla performans elde edilebilecek ve teknik limitlemeleri hosting hizmetlerine nazaran çok daha az olan hizmetlerdir. Sanal sunucu hizmetlerinde size atanan sanal kaynaklar (işlemci, ram bellek, disk, trafik) neticesinde dilediğiniz gibi kullanabilmektesiniz.

Sanal sunucu hizmetleri paylaşımlı, bulut sunucu hizmetleri ise paylaşımsız hizmetlerdir. Sanal sunucu hizmetleri sistem kaynağını anlık olarak kullanım oranlarına göre kullanmakta olduklarından, paylaşımlı hosting hizmetlerinde olduğu gibi biri diğerini belli bir ölçüde etkileyebilir. Ancak bulut sunucu hizmetleri kendilerine ait sistem kaynaklarını tüketmekte olduğu için bir bulut sunucu diğer bulut sunucuyu doğrudan etkilememektedir. Bu nedenle bulut sunucular daha fazla performans ve daha fazla işlem hacmi gerektiren durumlar için tercih edilirler.

Maliyet açısından farkı düşünürsek sanal sunucu hizmetleri, bulut sunucu hizmetlerine göre müşterilerimiz için daha ekonomiktir.

Sanal sunucu hizmetleri paylaşımlı hizmetlerdir ve paylaşımlı olarak bölümlendirilirler. Kiralık sunucu hizmetleri ise kendilerine ait fiziksel donanımlara sahiplerdir. Bu nedenle kiralık sunucular daha fazla performans ve daha fazla işlem hacmi gerektiren durumlar için tercih edilirler.

Maliyet açısından farkı düşünürsek sanal sunucu hizmetleri kiralık sunucu hizmetlerine göre müşterilerimiz için daha ekonomiktir.

Sanal sunucu hizmetlerinde CentOS 6 ve 7, Ubuntu 16 ve 18 kullanabilirsiniz. Yapısı gereğince Windows Server işletim sistemi sanal sunuculara kurulmamaktadır.

Sanal sunucu hizmetlerinde CentOS Web Panel, CyberPanel, cPanel, Plesk, Directadmin gibi bilinen popüler kontrol panellerini kullanabilirsiniz. Bu paneller haricinde de diğer kontrol panellerini de kullanabilirsiniz, ancak firmamız sadece bu belirtilen paneller için teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Sanal sunucu hizmetleri, siparişin oluşturulmasını takiben maksimum 24 saat içerisinde iş yoğunluğuna göre teslim edilmektedir. Fakat, ortalama olarak 2-4 saat içerisinde sanal sunucunuzu hazırlayıp teslim etmekteyiz.

Sanal sunucu hizmetlerinde sorumluluk alanımız; sunucunun ilk kurulumu, online olması, açma kapama ve yeniden başlatma işlemleridir. Bunun haricinde teknik destek ve yönetimsel destek sunulmamaktadır. Fakat, teknik bilgi alma amaçlı sorularınızı her daim yanıtlıyoruz. Eğer ek bir teknik destek hizmetine ihtiyacınız var ise SLA paketlerimize buradan gözatabilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetlerinde, paylaşımlı hosting hizmetlerinde olduğu gibi ücretsiz taşıma yapıyoruz. Bununla ilgili tüm detayları ve şartları buradan inceleyebilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetlerinde yedekleme işlemleri müşteri sorumluluğundadır. Bizim aldığımız yedekler teknik bir probleme karşı tüm servisleri tekrar aktif hale getirebilmek amacıyla alınan yedeklerdir ve müşterilerimize bu yedekleri sunamamaktayız. Fakat, gerekli olması durumunda harici ve otomatik bir yedekleme işlemine ihtiyaçlarınıza her daim yardımcı olabiliriz. Harici yedekleme ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetlerimizin bulunduğu sunucularda kurumsal SSD diskler kullanmaktayız. RAID10 ile yapılandırma yaptığımız için donanımsal veri kaybı riski ortadan kalkmaktadır.

Sanal sunucu hizmetleriniz kurulurken 1 adet özel ip sunulmaktadır. Fakat, daha fazla özel ip adresi satın alma ihtiyacınız var ise maksimum 2 adet daha eklenecek şekilde özel ip adresi satın alabilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetlerinde lisans ücreti ödemek zorunda değilsiniz. CentOS Web Panel veya CyberPanel gibi ücretsiz kontrol panellerini kullanabilirsiniz. Fakat, cPanel, Plesk, DirectAdmin gibi kontrol panellerini kullanmak isterseniz lisans ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Bunun haricinde LiteSpeed, Softaculous, CloudLinux gibi yazılımlar kullanmak isterseniz bu hizmetlerin de lisans ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.

Sanal sunucu hizmetlerinde online yönetim sunucunuzun açma, kapama, yeniden başlatma, sunucunuzun kaynak kullanım değerlerinizi görebildiğinizi ifade eder. Müşteri panelinizden bu işlemlerin tümünü dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Firmamız üzerinde herhangi bir hizmette şu an için özel bir saldırı koruması hizmeti sunulmamakta ve taahhüt edilmemektedir. Fakat, saldırı almanız durumunda aldığınız saldırının boyutu, türü ve yoğunluğuna göre teknik ekibimiz gerekli ilk işlemleri yapmanız konusunda yardımcı olmaktadır.

Dilediğiniz zaman daha yüksek bir pakete yükseltebilir veya daha düşük bir pakete geçebilirsiniz. Bu işlemi müşteri panelinizden gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir veri kaybı yaşanmadan ve taşıma işlemi gerekmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.