Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Hosting
  • Veridyen
  • 1 sene önce
  • 15 Dakikalık Okuma Süresi
Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasadaki her şirketin kurumsal web sitelerini ve özellikle e-ticaretlerini barındırmak için iyi bir ana bilgisayara ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, bu şirketler daha güçlü bir ziyaret hacmi aldığından, büyük oyuncular düzeyinde talep daha fazladır. Büyük şirketler için iyi bir hosting seçmek stratejik bir karardır ve hassasiyetle yapılmalıdır.

Bu senaryoda, tehlikede olan milyonlarca firma söz konusudur. Bir devin e-ticareti istikrarsız olduğunda veya çöktüğünde, çok fazla para kaybedilir. Aynı şey, bir sayfanın yüklenmesi normalden uzun sürerse gerçekleşir. Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon, bunu rakamlarla kaydetmeyi başardı: Her 100 milisaniyede, şirketin satışları %1 azalmıştır.

Büyük şirketler söz konusu olduğunda, bu yüzde çok yüksek rakamları temsil edebilir. Bu nedenle geliri yüksek olan firmalar doğru hostingi bulmaya özen göstermelidir. Bu yazıda, bu seçime yardımcı olacağız. Aşağıdaki konular ele alınacaktır:

  • Büyük şirketler neden iyi bir hostinge ihtiyaç duyar?
  • Güçlü bir çevrimiçi varlığı sürdürmek ne kadar önemlidir?
  • Çevrimiçi performans ile satış performansı arasındaki ilişki nedir?
  • Büyük şirketler için bir hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Büyük şirketler neden iyi bir hostinge ihtiyaç duyar?

Büyük şirketlerin her şeyden önce daha özel ihtiyaçları vardır, çünkü güçlü rakiplerin olduğu son derece rekabetçi pazarlarda yer için rekabet ederler. Bu şirketler için çevrimiçi olmak ya da kaliteli olmamak, para ve etkileşim kaybetmek demektir.

Bu kategoride talepler daha yüksektir ve daha büyük şirketlerin iyi barındırmaya ihtiyaç duymasının iyi nedenleri vardır. Aşağıda listelediğimiz bazı noktalarda daha fazlasını gözlemleyebilirsiniz.

Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaliteli çevrimiçi varlık

Muhtemelen, mevcut senaryo dijitaldir. Dönüşüm vardır ve zaten birçok şirket tamamlanmış ve bu sürecin bir parçası çevrimiçi varlık olmuştur. Sadece bir web sitesine sahip olmanın ötesinde, büyük şirketlerin bu faaliyetin kalitesi hakkında endişelenmesi gerekir. Aksi takdirde, özellikle site iyi değilse, şirketin imajı sürekli risk altında olabilir.

Yeni piyasaya sürülen bir akıllı telefon satın almak için güvendiğiniz perakendecinin web sitesini ziyaret ettiğinizi ve aniden sayfanın kapandığını hayal edin. Bir tüketici olarak tüm beklentileriniz boşa gider ve diğer insanların başına gelen de budur.

Bu nedenle, bir mevcudiyetten çok, iyi çalıştığından, davetkar bir ortama sahip olduğundan ve harika bir deneyimi teşvik ettiğinden emin olmak çok önemlidir.

Çözümlerinizin açıklanması

İnternet, bugün şirketinizin sahip olabileceği en iyi reklam panosudur. Çevrimdışı ve geleneksel pazarlamanın değerini kaybetmesi değil, sadece tüketicinizin çevrimiçi olması göz ardı edilemez bir gerçektir. İyi bir web sitesi ile ürünlerinizi, çözümlerinizi, kampanyalarınızı ve lansmanlarınızı, trafik çekmek, insanların ilgisini çekmek ve dönüşüm sağlamak için yüksek kapasiteye sahip olarak tanıtabilirsiniz.

Ancak bu yaygınlaştırma çalışmasını sürdürmek için sağlam ve nitelikli bir deneyim sunmak önemlidir. Bir e-posta pazarlama kampanyası yayınladığınızı ve e-postaya web sitenize bir bağlantı koyduğunuzu hayal edin. Tüketici tıklar ve siteye yönlendirildiği zaman kampanya ve ürünleri göremez. Bu deneyim de hayal kırıklığı yaratır.

İyi bir web sitesi doğru mesajı gönderir ve dahası, şirketinizin sunduğu her şeyi ticari bir bakış açısıyla göstermeye yardımcı olur. Daha fazla satmak için bu gereklidir. Müşteriler için günün 24 saati erişilebilirliğe önem vermektedir. Web sitelerinin kullanılabilirliği, büyük şirketler için barındırma konusunda bir zorluktur. Bu hizmetin sağlayıcıları, bunun özellikle e-ticaret üzerindeki etkisinin boyutunu biliyor.

Dolayısıyla hizmet sunumunda uptime denilen temel bir nokta vardır. Bu, bir web sitesinin sunulan barındırma ile sürdürdüğü çalışma süresinden başka bir şey değildir.

Çoğu zaman, saygın sağlayıcılar %99,9’luk bir çalışma süresi sunabilir, yani bu, web sitesinin çalışma süresinin yüzdesidir. Bir ay içinde bu, sitenin yalnızca yaklaşık 43 dakika kapalı kalacağı anlamına gelir. Büyük şirketler için barındırma sözleşmesinde bu çalışma süresi vardır, yani %99,99’u geçemezseniz yüklenici aylık ücreti ödemez.

Günün 24 saati kullanılabilirliği korumak belirleyici bir şeydir ve bir şirketin kendi segmentindeki en büyük şirketlerden biri olmasını sağlayabilir. Bu nedenle, bu istikrarı garanti eden bir barındırma tüm farkı yaratır.

Güçlü bir çevrimiçi varlığı sürdürmek ne kadar önemlidir?

Kaliteli bir çevrimiçi varlık, insanların markanızı tüketici sorunlarını çözebilecek ciddi bir şirket olarak algılamasını sağlayabilir. Büyük bir şirketin kendisini bu şekilde konumlandırması gerekir, bu da doğrudan barındırma ile ilgili teknik konulara bağlıdır.

Güçlü bir çevrimiçi varlığın önemini ve bunun büyük şirketlerin istikrar kazanmasına ve hedef kitlelerinin sadakatini kazanmasına nasıl yardımcı olacağını daha iyi gözden geçirebilirsiniz.

Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Markaya daha fazla güvenin

Kendini çevrimiçi ortamda kaliteli bir şekilde ortaya koyan bir şirket, halka olumlu bir imaj da daha iyi aktarabilir. İnsanların beklediği şey, büyük şirketlerin modern ve gezinmesi kolay bir ara yüze ve hızlı yüklenen sayfalara sahip davetkar web sitelerine sahip olmasıdır.

İyi bir web sitesi, pazardaki büyük şirketlerin niyetini yansıtır. İnternette güçlü bir varlık, teknik sorunla başlar. Her şey yolunda giderse ve bu sayfalar sabit kalırsa, diğer her şey daha kolay sunulabilir.

Müşterilere yakınlık

Halkla olan ilişki, etkileşim ve satış yaratan bir yakınlık yaratmak için en önemli noktalardan biridir. Bu konuda doğrudan etkisi olan pek çok faktör var ve şüphesiz ki şirketin kendisini çevrimiçi hale getirme şekli en önemli unsurlardan biridir.

Tüketiciler, bir şey satın almak veya yardım sağlamak için ihtiyaç duyduklarında şirkete güvenebilmeyi umuyorlar. Bu nedenle, web sitesi erişim deneyimi, şirketinizin müşteriye açık olduğunu göstermenin doğru zamanıdır.

Bulunma kolaylığı

Büyük şirketler genellikle internette kolayca bulunur. Sadece bilindiklerinden değil, barındırma kalitesi ve SEO optimizasyonu önemli faktörler arasında yer alır. İyi hizmetler, sayfaların arama motorlarının talep ettiği parametrelere uygun şekilde sunulabilmesini garanti eder.

Bu gereksinimleri karşılamak, bu yüksek kaliteli ana bilgisayarlar tarafından sunulan bir dizi küçük ayardan geçer. Bu nedenle, şirketin SEO ekibinin yalnızca minimum ayarlamalar yapması gerekir, bu da şirketin Google tarafından bulunmasını kolaylaştırır.

Çevrimiçi performans ile satış performansı arasındaki ilişki nedir?

Büyük şirketler için iyi barındırma, kaliteli çevrimiçi performans sağlar. İyi çalışan web siteleri daha fazlasını çeker ve tüketicilerin sitede daha uzun süre gezinmesini sağlar.

Bunu bir alışveriş merkezi gezisi olarak düşünün. Bu yere giderseniz ve orada her şey yolunda giderse, kesinlikle ürünlere bakmak ve deneyimin tadını çıkarmak için daha fazla zaman harcarsınız.

Hiç kimse sayfaların yüklenmesi zaman alan, erişilemeyen bilgilere sahip ve deneyimi kötüleştiren bir sitede oyalanmak istemez. Bu nedenle, iyi performansın sağlanması, ortamı davetkar hale getirmenin ilk adımıdır. Sonuç olarak, iyi sitelerin satış fırsatları yaratma olasılığı daha yüksektir, sonuçta tüketici tarama deneyiminden memnundur.

Buradaki ilişki açık ve ayrıştırılabilir bir hal alır. İyi performans gösteren siteler çok daha fazla satış sağlıyor. Bir tüketiciyi bir çevrimiçi mağazadan satın almaya iten birçok faktör vardır, ancak zaten markayla özdeşleşirse, bu noktaların çoğu olumlu bir şekilde doldurulur. Yani, geriye kalan tek şey, doğrudan barındırma kalitesine bağlı olan tarama ve tüketim deneyimidir.

Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google, deneyime giderek daha fazla değer veriyor

Web’e bir web sitesi yerleştiren herkes, Google tarafından bulunmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Sanki bu arama motoru, çevrimiçi olan tüm büyük şirketler için ana vitrinmiş gibidir. Bu nedenle, sonuçların ilk sayfasında görünmek, SEO gereksinimlerinin karşılanmasına bağlıdır. Şu anda, tarama deneyimi en önemli parametrelerden biridir.

Google’ın bir web sitesinin sağladığı deneyim düzeyini daha geniş ve daha karmaşık bir şekilde ölçen bir dizi metrik ve gösterge olan Temel Web Verileri‘nin bulunmasına şaşmamalıdır. Değerlendirilen sorunlar arasında diğer noktaların yanı sıra sayfa yükleme hızı, genel performans, UX yer alır. Tüm bunlara uymak, bu metriklere karşı iyi bir değerlendirme oluşturacaktır.

Bu nedenle, çevrimiçi olarak belirgin bir şekilde performans gösteren sitelerin, Google’ın sonuç sayfalarında ün kazanma ve her zaman en üstte görünme olasılığı daha yüksektir. Doğal olarak, bu daha fazla maruz kalma, daha olumludur ve artan trafik oluşturur. Tüm bunların sonu basit ve en çok arzu edilendir. Daha fazla sayıda satış ve artan anlamına gelir.

Büyük şirketler için bir hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Büyük şirketler için bir barındırma seçmek o kadar karmaşık bir iş değil, ancak özenli çabalar gerektiriyor. Alternatif hakkında şüpheye düşmemek için bazı stratejik noktaları değerlendirmek esastır. Bu kararda hata yapmamanıza yardımcı olacağız. Bir barındırma hizmeti kiralamadan önce değerlendirmeniz gereken ana noktalar.

Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konaklama türü

Bugün, temelde iki tür barındırma arasında seçim yapabilirsiniz. Birincisi, olağanüstü ve ultra güçlü bir altyapı gerektiren, gerçekten etkili bir günlük erişim düzeyine sahip dev şirketlere yöneliktir.

Paylaşımlı barındırma, düzenli olarak kabul edilen bir erişim düzeyine sahip büyük şirketler için iyi çalışır. Bu tür bir hizmetin avantajları, daha ucuz olması ve tüm barındırma yönetiminin sağlayıcı tarafından yapılmasıdır, bu da etkinliğin yönetimini kolaylaştırır.

Güvenlik sertifikaları

Güvenlik bugün internette temel bir gereksinimdir. Kullanıcılar, önemsedikleri şirketlerin çabalarını buna nasıl harcadıklarının giderek daha fazla farkındalar. Bu nedenle, SSL gibi sertifikalar sunan bir barındırmayı güvence altına almak, olumlu bir etki yaratmak için çok önemlidir.

Ayrıca sertifikalar arama motorlarında sıralamada da fark yaratıyor. Örneğin Google, daha karmaşık ve gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip sitelere öncelik verir. Yani web sitenizin gizlenmesini istemiyorsanız, güvenlik sertifikası sunan büyük firmalar için hostinge öncelik verin.

Erişim hacmi

Şirketinizin web sitesine veya e-ticarete günlük erişim hacmini değerlendirmek, bu talebi karşılamayan bir hizmet kiralamamak için esastır. Sunulan barındırma tarafından desteklenmeyen isabetlerdeki bir artış, bir web sitesinin çökmesine, sıralamaya ve insanların şirketiniz hakkındaki algısına zarar veren bir istikrarsızlığa neden olabilir.

Bu nedenle, şirketinizin rutinindeki erişim hacmini sıkı bir şekilde takip edin. Bu nedenle, erişimlerde zirveler olsa bile, istediğiniz kararlılığı garanti edebilen bir barındırma aramak daha kolaydır.

Büyük Şirketler İçin Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknik Destek

Büyük bir şirketin hosting seçerken yapabileceği en büyük hatalardan biri, hiçbir zaman teknik desteğe ihtiyaç duymayacaklarını düşünmektir. Hizmet ne kadar kaliteli olursa olsun, sorunlar ortaya çıkabilir. Bazen ortadan kaldırılması gereken sadece şüphelerdir.

Bu nedenle, kullanılabilirliği, nasıl çalıştığını ve desteğin hangi kanallardan sunulduğunu kontrol etmek tüm farkı yaratır. Bu, siteyi korumanın bir ön yoludur ve esas olarak, büyük şirketler için barındırma ücreti ödemek için yapılan yatırım, ucuz olmayan bir şeydir.

Çalışma süresi garantisi

Çalışma süresi garantisi önemlidir, çünkü bu sağlayıcının uygun olmaması durumunda adı sorgulanır. Ana bilgisayarlar, sitelerin istikrarını korumak için giderek daha fazla çalışmaktadır. Yani, büyük bir şirketin bu garantiye ihtiyacı olacaktır.

Büyük şirketler için iyi bir hosting almak zor olmak zorunda değildir. İşe almadan önce değerlendirilmesi gereken parametreleri anlamak ve genel olarak bu hizmetlerin şirketlerin gerçekliği üzerindeki etkisinin ne olduğunu bilmek yeterlidir.