Hotmail Nedir? Hotmail E-Posta Açma

  • Nedir?
  • Veridyen
  • 11 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Hotmail Nedir? Hotmail E-Posta Açma

İletişim araçları sayesinde siz de hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu noktada, Hotmail; sahip olduğu özellikleriyle öne çıkıyor. Hotmail sayesinde başka kullanıcılara ücretsiz bir şekilde elektronik posta atabilirsiniz. Hotmail nedir? İşte detaylar!

Elektronik posta yoluyla hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Özellikle kurumsal hayatın vazgeçilmezidir. Elektronik posta; geçmişte kağıda yazdığımız mektupların dijital halidir. Hotmail; çok uzun süreden bu yana hayatımızdaki yerini koruyor. İlk kez 1995 yılında piyasaya sürülen Hotmail; o dönem kısıtlı bir şekilde hizmet veriyordu. Bir başka deyişle, kullanıcılar, o dönemde yalnızca internet tarayıcıları yoluyla Hotmail’e erişebiliyorlardı.

Hotmail Nedir? Hotmail E-Posta Açma

Hotmail Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgisayar kullanıcısı iseniz Microsoft Outlook sayesinde Hotmail başta olmak üzere takvim, ajanda ve Microsoft Office programlarını kullanabilirsiniz. Bir başka deyişle, Microsoft Outlook’u kişisel bilgi yöneticisi programı olarak düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Microsoft Outlook’a akıllı telefonunuz veya tabletiniz ile de erişebilirsiniz.

Hotmail Hesabı Açmak İçin Neler Yapmalısınız?

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde siz de vakit kaybetmeden bir Hotmail hesabı açmalısınız. Bunun için ilk olarak signup.live.com adresine giriş yapmalısınız. Bu noktada, Hotmail için seçmiş olduğunuz kullanıcı adını boşluk kısmına yazmalısınız. Ardından, kişisel bilgilerinizi içeren kısmı doldurmalısınız. Buna ek olarak, kişisel güvenliğinizi sağlamak adına son derece kuvvetli olan bir şifre belirlemelisiniz. Tüm bu sürecin ardından siz de başkalarına e-posta göndermeye başlayabilirsiniz.

Hotmail Nedir? Hotmail E-Posta Açma

Hotmail Nedir, Hangi Özelliklere Sahiptir?

Hotmail; diğer e-posta sağlayıcılarına kıyasla oldukça güvenilirdir. Kullanıcıların kişisel güvenliğini en iyi şekilde korur. Bunun yanı sıra, istenmeyen adreslerden gelen elektronik postaları size iletmez. Ayrıca, hesabınızda olmasını istemediğiniz e-postaları siler. Bir başka deyişle, hem günlük hayatınızı hem de iş yaşantınızı daha kolay hale getirir. Bunun yanı sıra, çıkmak istediğiniz mail gruplarından tek bir işlemle çıkmanızı sağlar.

Hotmail; hesabınıza gelen birden fazla maili silme işlevine sahiptir. Buna ek olarak, bazı elektronik postaları bayrak ile işaretleyebilirsiniz. Bu tür e-postalar her zaman en üstte yer alır. Bu sayede, onları ararken herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Tüm bunların yanı sıra, Hotmail’in sahip olduğu çoklu e-posta iletimi; bilhassa yoğun bir iş hayatına sahip olan kişilerin çok işine yarayacaktır.

Hotmail Hesabınızı Silmek İçin Neler Yapmalısınız?

Hotmail hesabını silmek oldukça kolay! Bu noktada, ilk olarak, Hotmail hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından, ayarlar sekmesini açmalısınız. Bu sekmenin içerisindeki hesaplar sekmesini bulmalısınız. Hesaplar kısmında yer alan ve silmek istediğiniz e-posta adresini seçmelisiniz. Hesabı sil butonuna basmalısınız. Bu noktada, size neden hesap silmek istediğinize dair bir soru yöneltilir. Soruya seçenekler arasından uygun bir cevap vermelisiniz. Hotmail hesabınızı sildikten sonra bir daha kullanamazsınız.

Hotmail Nedir? Hotmail E-Posta Açma

Windows Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Windows; kullanıcılarına Hotmail ve Outlook dışında farklı uygulamalar da sunar. Bu uygulamaların başında Windows Live vardır. Windows Live sayesinde başka kullanıcılarla mesajlaşabilir veya arama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows MSN; 2000’li yıllara damga vurmuştur. Çevrimiçi iletişim uygulamasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber tüm popülerliğini yitirmiştir. Office 365; farklı işlevlere sahip bir bulut programıdır. Bir başka deyişle, Microsoft programları sayesinde erişebileceğiniz tüm elektronik posta ve takvim araçlarına farklı araçlar ile erişmenizi mümkün kılar. Buna ek olarak, Microsoft Office ile oluşturulmuş belgeler üzerinde değişiklik yapmanıza izin verir.

Games for Windows Live; çevrimiçi anlık mesajlaşma ve oyun platformudur. Bu platform sayesinde Xbox tarafından desteklenen tüm oyunları satın alabilirsiniz. Ayrıca, oyun oynarken diğer kullanıcılarla mesajlaşabilirsiniz.