En İyi Slayt Programları – Ekim 2021

 • Teknoloji
 • Veridyen
 • 1 sene önce
 • 5 Dakikalık Okuma Süresi
En İyi Slayt Programları – Ekim 2021

Öğrencilik hayatının en heyecanlı anlarından birisi de sunum yapmaktır. Birçok kişinin önüne çıkarak sunum yapanların kendilerini özel hissettikleri bilinir. En az öğrenciler kadar sunum yapan çalışanları da unutmamak gerekir. Bilhassa ofis ortamında çalışanların sunum yapma konusunda ne kadar tecrübeli olduğu aşikardır. Peki, sunum yapmak adına kullanacağınız slaytları hazırlamak için hangi programları tercih edebilirsiniz? Gelin, bu konuya yakından bakalım!

En İyi Slayt Programları – Ekim 2021

Hangi Slayt Hazırlama Programlarını Tercih Etmelisiniz?

Okul ve iş hayatı için birbirinden harika sunumlar hazırlayabileceğiniz slayt programlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Microsoft PowerPoint: İlk olarak, tahmin edebileceğiniz üzere PowerPoint ile başlıyoruz. Slayt denildiği zaman her yaştan insanın aklına PowerPoint geliyor. Bu durumu doğal karşılamak gerekir. Hem öğrencilerin hem de çalışanların favorisi olan PowerPoint sayesinde birbirinden harika slaytlar hazırlamak mümkündür. Her şeyden önce, düz metin sunular hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hazırlamış olduğunuz sunulara çok fazla şey ekleyebilirsiniz. Resim, video, grafik, ses, animasyon, geçişler ve sinematik hareketler ekleyerek ortaya harika işler çıkartabilirsiniz. Buna ek olarak, hazırladığınız sunuları projektör ile yansıtma ayrıcalığına erişebilirsiniz. Microsoft PowerPoint’i özel kılan bir detay daha var! Takdir edersiniz ki, öğrencilerin slayt hazırlama programı için ayırabilecekleri bir bütçesi yoktur. Fakat, PowerPoint; ücretsiz sunum hazırlama şansını sizlere sunuyor.

En İyi Slayt Programları – Ekim 2021

 • Prezi: Microsoft PowerPoint’in hemen ardından ikinci sırada Prezi geliyor. Birçok kişinin haberdar olmadığı bu program; Adobe Air ve Adobe Flash kullanılarak geliştirilmiştir. Ancak, internet uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Sunum hazırlamak isteyenlere hitap eden çok sayıda özelliği bulunuyor. Bir başka deyişle, hazırlamak istediğiniz sunulara fotoğraf, flash animasyon, online video ve diyagram ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hazırlamış olduğunuz sunuları sanal ortamda da paylaşabilirsiniz.
 • Google Slaytlar: En az Microsoft PowerPoint kadar popüler bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların hızlı ve ücretsiz bir şekilde sunu hazırlamasını mümkün kılar. Bulut tabanlı oluşuyla fark yaratır. Fakat, kullanılabilmesi için internet bağlantısının varlığı şarttır. Google Slaytlar ile PowerPoint’te yapılan her işlemi eksiksiz olarak yapmak mümkündür. Bunun yanı sıra, aynı anda birden çok kişinin slayt hazırlamasına da imkan tanınır. Kullanıcının yapmış olduğu tüm çalışmalar saniyesinde kaydedilir. Bu sayede, herhangi bir veri kaybı yaşanmasının önüne geçilir.

En İyi Slayt Programları – Ekim 2021

En Popüler Slayt Programı Hangisidir?

 • Keynote: Bilhassa genç jenerasyon arasında popüler olan Keynote; kullanıcıların birbirinden harika sunumlar hazırlamasına vesile olur. Çok sayıda özelliği mevcuttur. Hazırlanan slaytlara fotoğraf, video ve ses eklemek mümkündür. Buna ek olarak, sunulara ayrı ayrı not eklenebilir. Keynote; diğer slayt programlarına kıyasla farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, Youtube ve Vimeo videolarını Keynote üzerinden oynatmak mümkündür. Uygulamanın Mac ve ios kullanıcıları için ücretsiz olduğunu da eklemek gerekir.
 • Haiku Deck: En iyi slayt hazırlama programlarından birisidir. İçerisinde çok sayıda slayt teması, hazır şablon, grafik ve font bulunur. Ayrıca, kullanıcılar; hazırlamış oldukları sunularda Youtube videolarını oynatma şansına da erişebilirler. Hem web hem de mobil üzerinden kullanılabilmesi ciddi bir avantajdır.
 • Visme: Bilhassa sosyal medyada popüler olan bir slayt hazırlama programıdır. Web tabanlı oluşuyla dikkat çeker. Hem ilk defa sunu hazırlayacak olan kişilere hem de bu işi yıllardan bu yana yapan profesyonellere hitap eder.
 • SlideRocket: Adobe Flex platformu üzerinden geliştirilen bir sunu hazırlama programıdır. Dikkat çekici özellikleri bulunur. Sunuların her birisine fotoğraf, animasyon, video, grafik ve tablo eklenmesi mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak, Xtensio, Powtoon ve Zoho Show gibi programlar da kaliteli özelliklere sahiptir.