En Yaygın Kullanılan TV Uygulamaları

 • Teknoloji
 • Veridyen
 • 2 hafta önce
 • 5 Dakikalık Okuma Süresi
En Yaygın Kullanılan TV Uygulamaları

Televizyon; çok eski zamanlardan beri vazgeçemediğimiz bir eğlence kaynağımız. Birçok televizyon kanalı hala karasal yayın yapsa da internetin hayatımıza girmesiyle karasal yayınların dışında daha geniş kesime hitap eden alternatif uygulamalar gözümüze çarpmıştır. Akıllı TV’ler ve TV kutuları sayesinde tüm uygulamalarımız tek bir kutuda toplanır hale gelmiştir. Gelin akıllı TV ve TV kutularında kullanabileceğimiz uygulamalara beraber bir göz atalım…

İnternetin hayatımıza girmesiyle kolaylıklara adım atar olduk. Özellikle 4.5G hizmetinin ülkemizde bulunması, evlerimizde FİBER internetin yaygın olması bizlere yüksek hızlı ve kaliteli interneti beraberinde getiriyor. Haliyle kullandığımız cihazlardan buna göre daha fazla verim alıyoruz.

En Yaygın Kullanılan TV Uygulamaları

Turkcell TV+

TV+ adından da anlaşılacağı üzere Turkcell tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Turkcell; ilk kurulduğu yıldan itibaren teknolojiyi kullanıcıyla buluşturmayı amaçlamış, 4.5G öncesinde bile belirli uygulamalarla kullanıcıyı kendine bağlamayı amaçlamıştır. Ülkemizin lider GSM operatörlerinden bir tanesi olan Turkcell TV+ uygulamasının başlıca özellikleri şöyle:

 • Bu uygulama akıllı TV, Apple TV ve Android TV sistemlerinde bulunuyor,
 • Telefon tablet ve tarayıcıdan bu zengin dünyaya adım atabilirsiniz,
 • Spor, sinema kanalları ve yerli yabancı 100’den fazla kanal tek bir uygulamada,
 • Turkcell hattınız olmasa bile kredi kartınızla yıllık ya da aylık abonelik alıp bu dünyaya katılabilirsiniz. Ayrıca İOS ve Google Play içerisinden paket tanımlaması yapabilirsiniz.

TV+ Kirala İzle

TV+; herkesi kendine bağlamayı bir şekilde amaçlıyor. Uygulama içerisinde yerli yabancı kanalların yan ısıra, vizyona yeni giren filmleri kiralayabilirsiniz. Dilerseniz kiralama ücretini faturanıza yansıtabilir, dilerseniz mağaza hesaplarınızla ödeme yapabilirsiniz. Üstelik, birçok film Türkçe alt yazılı. Kiraladığınız ya da satın aldığınız tüm filmleri tarayıcıdan ve TV uygulamalarınızdan izleyebilirsiniz.

Uygulama üzerinde kaçırdığınız programları geriye alıp baştan izleyebilir, durdur başlat özelliğiyle dilediğiniz zaman programa ara verebilirsiniz.

En Yaygın Kullanılan TV Uygulamaları

Beinconnect

Digiturk tarafından geliştirilen Beinconnect, özellikle Türkiye süper lig maçlarını takip etmek isteyenler için tasarlandı. Uygulama tüm uygulama marketlerinde yerini almaktadır. Başlıca özellikleri:

 • Aldığınız paketle beraber Apple ve Android TV, web, cep telefonu tablet ve tüm akıllı televizyonlardan izleyebilirsiniz.
 • Takımınızın tüm maçlarını ya da tüm takımların maçlarını izleyebilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden 4K yayınları alabilirsiniz.

Her ne kadar Digiturk bu uygulamayı süper lig için tasarlasa da Digiturk içerisinde yer alan özel yapım film ve dizileri, belgesel kanallarını uygulamadan izleyebilirsiniz. Yapılan düzenlemelerle uygulama sayesinde canlı TV özelliğiyle tüm kanalları ek ücret ödemeden takip edebilirsiniz.

Beinconnect Hesabı Oluşturma

Uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde ya da tarayıcıdan siteye giriş yaptığınızda kısa kayıf formunu doldurarak kolayca üye olabilirsiniz. Ayrıca ilk ay “hoş geldin paketi” adı altında sizlere eğlence paketi hediye edilecektir. Bu paket içerisinde film dizi kanalları, belgesel haber kanalları, canlı TV kanalları ve Digiturk özel yapımı içerikleri yer almaktadır.

S Sport Plus

Dünyanın tüm spor karşılaşmaları bu uygulamada… Yakın zamanda geliştirilen uygulama sayesinde  küçük bir ücretle tüm karşılaşmalar elinizin altında. Üstelik uygulama İOS ve ANDROİD platformlarında yer alıyor, dileyenler tarayıcıdan da karşılaşmalara göz atabiliyor.

Sistem üzerinde aylık ve ya yıllık paket seçenekleri bulunurken, arada yapılan özel kampanyalarla kullanıcılara indirimli üyelik avantajı sunuluyor. Sistemde hiçbir sözleşme bulunmadığı için dilediğiniz an iptal etme şansınız bulunmaktadır.

En Yaygın Kullanılan TV Uygulamaları

D-Smart Go

D-Smart Tarafından abonelerine sunulan bir uygulama gibi görünse de yapılan son yeniliklerle tüm kullanıcılar sistemden yararlanabiliyor. Uygulamanın şimdilik Apple TV ve Android TV desteği bulunmuyor. Tarayıcı ve telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde içeriklere ulaşabilirsiniz. Uygulama sayesinde tüm D-Smart içeriklerine erişebilirsiniz.

Uygulamaya kayıt olmak için ilk etapta tarayıcıdan hesap oluşturmanız gerekmektedir. Ödemenizi dilediğiniz kredi ya da banka kartıyla gerçekleştirdikten sonra canlı TV, film, dizi, belgesel ve spor içerikleri başta olmak üzere binlerce yayına kolayca erişebilirsiniz. Yakın zamanda bu platformun TV kutularına da gelmesini bekliyoruz.