Instagram Hesap Silme vs Instagram Hesap Dondurma! Hangisi Daha Avantajlıdır?

  • Teknoloji
  • Veridyen
  • 8 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Instagram Hesap Silme vs Instagram Hesap Dondurma! Hangisi Daha Avantajlıdır?

Sosyal medya uygulamaları sayesinde hayatımız geçmişe kıyasla daha eğlenceli hale geldi. Facebook’un 2007 yılından bu yana popüler olduğunu biliyoruz. Ancak, Instagram; 2010’lu yıllarla beraber Facebook’un bu popülerliğini elinden aldı.

Instagram; her yaştan insanın kullandığı bir sosyal medya uygulaması! Akıllı telefonlarda mutlaka olması gereken bu uygulama sayesinde siz de fotoğraf paylaşma şansına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hikaye paylaşmanız da mümkün! Ayrıca, başkalarının paylaştığı fotoğraflara yorum yapma şansınız da bulunuyor. Bir başka deyişle, ailenizle ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak adına mutlaka tercih etmeniz gereken bir uygulama! Ancak, günün birinde Instagram kullanmaktan sıkılabilirsiniz. Bu noktada, çok kısa sürede bu uygulamadaki hesabınızı dondurmanız mümkün! Gelin, Instagram hesap dondurma işlemini nasıl yapacağınıza göz atalım!

Instagram Hesap Silme vs Instagram Hesap Dondurma! Hangisi Daha Avantajlıdır?

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Instagram’da çok fazla vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız bir an önce harekete geçmeniz gerekiyor. Çünkü, Instagram; kullanıcılarına birçok seçenek sunuyor. Bunlardan birisi de hesap dondurma! Hesabınızı illaki silmek zorunda değilsiniz. Hesabınızı dondurarak da uygulamada geçirdiğiniz süreyi kendinize ayırabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemleri için tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından, tıpkı hesap silme işlemlerinde olduğu gibi profilim sekmesine tıklamalısınız. Kullanıcı adınızın hemen yanında bulunan ayarlar kısmını seçmelisiniz. Bu sayfada yer alan profilimi düzenle seçeneğini tercih etmelisiniz. Açılan sayfanın hemen altında “hesabımı geçici olarak kapat” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklamanız ile beraber Instagram; size neden hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir soru yöneltecektir. Bu soruya cevap verdikten sonra son bir kez şifrenizi girmeniz istenir. Ardından, hesabınız geçici bir süreliğine dondurulacaktır.

Instagram Hesap Silme vs Instagram Hesap Dondurma! Hangisi Daha Avantajlıdır?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra istediğiniz zaman hesaba ulaşma şansınız bulunuyor. Bir başka deyişle, hesabınıza normal bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Ancak, hesabınızı ikinci kez dondurmak adına belirli bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Instagram hesap dondurma işlemleri hesabı silmeye kıyasla daha avantajlı! Çünkü, fotoğraflarınız, bilgileriniz ve mesajlarınız aynı şekilde kalacaktır. Ancak, hesabınızı sildiğiniz takdirde bu verilerin hiçbirisine bir daha ulaşamazsınız. Bu yüzden, Instagram’ı seviyorsanız ancak bir süreliğine uygulamadan uzaklaşmak istiyorsanız tercihiniz hesap dondurmak olmalı!

Instagram Hesabını Kapatmak Adına Neler Yapmanız Gerekiyor?

Instagram hesabınızı kapatmak istiyorsanız bilmeniz gerekenler var. Her şeyden önce, bu işlemi akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiremezsiniz. Bir başka deyişle, bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza giriş yaparak hesap silme sürecini başlatabilirsiniz.

İlk olarak, Google veya farklı bir tarayıcıdan www.instagram.com adresine gitmelisiniz. Kullanıcı adı veya e-posta adresinizin yanı sıra şifrenizi de girerek hesabınıza ulaşmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilim sekmesine tıklamalısınız. Kullanıcı adınızın hemen yanında ayarlar seçeneği bulunur. Bu seçeneğe tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Karşınıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranın sol üst kısmında yer alan profilimi düzenle seçeneğine tıklayarak sürece devam edebilirsiniz. Açılan sayfanın en sonunda “hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Ardından, Instagram; size hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair soru yöneltecektir. Bir başka deyişle, hesabı kapatma konusunda kesin kararlı olup olmadığınızı öğrenmek isteyecektir. Son olarak, şifrenizi girmeniz istenir. Instagram hesabınızı kapatma konusunda önünüzde herhangi bir sorun kalmayacaktır.

Instagram Hesap Silme vs Instagram Hesap Dondurma! Hangisi Daha Avantajlıdır?

Instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak, hesap silme işlemlerini yaptıktan sonra bu kararınızdan vazgeçme ihtimaliniz de var! Bu noktada, 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaptığınız takdirde hesabınız silinmeyecektir. 30 gün geçmesine rağmen hesabınıza giriş yapmadıysanız hesabınız kalıcı olarak silinir. Hatta, kullanıcı adınız başka birisi tarafından alınabilir.