Instagram Zaman Akışını Düzenlemeye Hazırlanıyor

  • Teknoloji
  • Veridyen
  • 8 ay önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Instagram Zaman Akışını Düzenlemeye Hazırlanıyor

İnsanların en çok vakit geçirdiği sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Instagram sayesinde siz de fotoğraf paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, başkalarının yapmış olduğu paylaşımları beğenebilir veya onlara yorum yapabilirsiniz. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Instagram; zaman zaman eleştiri konusu oluyor. Uygulamanın kendini yenileyememesi; birçok kişinin tepkisini çekiyor.

Instagram; kullanıcıların istedikleri gönderilere daha kolay bir şekilde erişmesi adına birtakım değişiklikler yapmayı planlıyor. Peki, bu değişiklikler nelerdir? Gelin, bu konuya yakından bakalım!

Instagram Zaman Akışını Düzenlemeye Hazırlanıyor

Instagram Yakın Arkadaşların Paylaşımlarının Zahmetsiz Bir Şekilde Görülmesini Sağlayacak!

Instagram’da çok fazla kişiyi takip edenlerin işi zor! Çünkü, zaman akışında tabiri caizse kaybolmak mümkün! Yapılan onlarca paylaşım arasından işe yarayanları bulmak adına uygulamada uzun süre vakit geçirmek şart! Instagram; kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendirmeye karar verdi. Bu noktada, bir kullanıcı; takip ettiği diğer kullanıcılar arasından bazılarını ön plana çıkarma şansına erişecek. Bu özellik henüz uygulamaya konmadı. Ancak, kendisine yakın zamanda yer bulması bekleniyor.

Instagram kullanıcıları; çok az önemsedikleri paylaşımlar arasında kaybolmadan uygulamayı kullanma şansına erişecekler. Geliştirilme aşamasında olan bu özelliğe Favoriler adı veriliyor. Favoriler özelliği; şu anda test aşamasında! Yeni özellikler ve güncellemeler hakkında çok fazla bilgi vermeyen Instagram; Favoriler özelliğini de sır gibi saklıyor. Ancak, Alessandro Paluzzi isimli mobil geliştirici; Twitter hesabından Favoriler özelliği hakkında bilgi verdi. Instagram kullanıcıları; bu özellik sayesinde Instagram hesaplarını kategorilere ayırma şansına erişecekler. Bir başka deyişle, her kullanıcı; takip ettiği hesaplardan bazılarının paylaşımlarını öne çıkarabilecek. Bazı hesapların paylaşımlarını zaman akışında görmeyecek.

Instagram Zaman Akışını Düzenlemeye Hazırlanıyor

Favoriler özelliğini bir dönem Facebook kullanmıştı. Facebook; kullanıcılara arkadaş listesinde bulunan kişilerden hangilerinin paylaşımlarını görmek istediklerini belirten imkan sunuyordu. Instagram; Favoriler özelliği sayesinde kullanıcıların uygulamadan daha çok keyif almasını sağlayacak.

Instagram Favoriler Özelliği Neler Vaat Ediyor?

Instagram; 2017 yılında da buna benzer bir uygulamayı piyasaya sürmüştü. Kullanıcılar; bazı fotoğraflarını yalnızca istedikleri kişilerle paylaşabiliyorlardı. Ancak, 2021 yılında piyasaya çıkması beklenen Favoriler özelliği ise çok daha geniş kapsamlı olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar; hangi hesapların kendileri için önemli olduğunu belirleyecekler. Bunun yanı sıra, zaman akışı üzerinde etkin bir kontrol sağlayacaklar.

Favoriler özelliği; birçok Instagram kullanıcısı tarafından merakla bekleniyor. Kullanıcılar; birçok kişinin kendilerini takip etmesine izin verebilirler. Fakat, aile ve yakın arkadaşlar önde gelir. Bu noktada, onların yapmış olduğu paylaşımların zaman akışında öncelikli olarak yer alması önemli bir husustur. Bir başka deyişle, Favoriler özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları için kendilerini takip eden her kişi eşit öneme sahip olmayacaktır.

Instagram’ın zaman akışının nasıl bir çalışma prensibinin olduğu merak ediliyor. Birçok kişi; Instagram zaman akışının işlevsiz olduğunu düşünüyor. Ancak, zaman akışı; birçok kriter dikkate alınarak belirleniyor. Her şeyden önce, en son paylaşılan gönderiler; kullanıcıların önüne düşüyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların etkileşim kurma olasılığının en fazla olduğu gönderilerin de zaman akışında kendilerine yer bulduklarını söylemek mümkün!

Instagram Zaman Akışını Düzenlemeye Hazırlanıyor

Zaman akışı; Instagram kullanıcılarının tercihleri sayesinde belirleniyor. Birçok kullanıcı; beğenmiş olduğu gönderiler sayesinde zaman akışına yön veriyor. Ancak, beğenilen gönderiler; aranılan içerikler olmayabilir. Bu noktada, Favoriler özelliğinin işe yarayacağını ifade edebiliriz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar; zaman akışında gerçekten merak ettikleri kişilerin paylaşımlarını görme şansına erişecektir.

Favoriler özelliği hakkında net bilgi yok! Her kullanıcının faydalanabileceği resmi bir özellik olup olmayacağı henüz belli değil! Ancak, yine de Favoriler özelliğini hesap menüsünde Yakın Arkadaşlar kısmının hemen altında görmek mümkündür.