Twitter Fleets Nedir? Ne İşe Yarar?

  • Teknoloji
  • Veridyen
  • 2 sene önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
Twitter Fleets Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram ve Facebook’a kıyasla popülerlik açısından bir adım geride olan Twitter; özellikle son yıllarda bu eksikliğini kapatmış gözüküyor. Gündem hakkında haber alma, diğer kullanıcılarla sohbet etme gibi fırsatları sunan Twitter’in kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu noktada, tasarımını ve özelliklerini çok fazla değiştirmeyen Twitter; bilhassa son zamanlarda uygulamayı renkli kılacak farklı detaylara yer veriyor. Bunlardan birisi de Twitter Fleets! Peki, bu özellik sayesinde neler yapabilirsiniz? Gelin, yakından bakalım!

Twitter Fleets Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter Fleets Neler Vaat Ediyor?

Sosyal ağların olmazsa olmaz özelliklerinden birisi de hikaye ekleme! Bu özellik; ilk olarak Instagram ile ortaya çıkmıştı. Günümüzde neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında kendisine yer bulduğunu ifade etmeliyiz. Twitter Fleets; tam olarak hikaye ekleme özelliği olarak tanımlanabilir. Siz de Twitter hesabınıza 24 saat içerisinde silinebilen hikaye ekleme şansına erişebilirsiniz.

Bu sosyal mecra; kullanıcı memnuniyetine son derece önem veriyor. Twitter Fleets; kullanıcıların kısa süreli görüşlerini başkalarıyla paylaşmasını sağlıyor. Bir başka deyişle, siz de anlık düşüncelerinizi bu özellik sayesinde diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi paylaşımlarınız yalnızca 24 saat görünür olacak.

Twitter Fleets kullanmak oldukça basit! Tweetler başta olmak üzere fotoğraflar, metinler, videolar gibi seçenekleri kullanarak Fleet oluşturmak mümkün! Ayrıca, siz de Fleet’lerinizi birtakım arka plan ve metin seçenekleri ile zenginleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Fleets; dünyanın birçok yerinde kaybolan tweet olarak adlandırılıyor. Bu noktada, bu uygulamayı kullanmanız oldukça basit! Her şeyden önce, tweetin altında bulunan paylaş simgesine tıklamalısınız. Hemen ardından, Fleet’de paylaş seçeneğine bastığınız takdirde bu isteğiniz yerine getirilecektir. Bunun yanı sıra, Fleet paylaşırken istediğiniz takdirde metin ve emoji de ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği de Twitter Fleets’i renkli kılan detaylardan bazıları!

Twitter Fleets Hangi Özelliklere Sahip?

Fleets; diğer Bu sosyal mecra kullanıcılarının ilgisini çekmek adına birtakım özelliklere donatılmış. Her şeyden önce, tüm Fleet’ler ana sayfa zaman akışının en üstünde yer alıyor. Bu noktada, tam profilinizi gören herkesin sizin Fleet’lerinizi de görebileceğini ifade etmeliyiz. Buna ek olarak, herkesten mesaj alma özelliğini aktif olarak kullandığınız takdirde başkalarının Fleet’lerinize yanıt vermesini de sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra, Fleet’lere cevap vermek oldukça basit! Her şeyden önce, söz konusu Fleet’in üzerine dokunmak gerekiyor. Ardından, istendiği takdirde söz konusu görüşmeye direkt mesajlarda devam etmek mümkün!

Twitter

Fleets; çıktığı günden bu yana tüm dünyada aktif olarak kullanılıyor. Bilhassa Avrupa ülkeleri için çok sevilen bir özellik olma özelliğini taşıyor. Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore gibi dünyanın farklı kıtalarındaki ülkelerde yapılan araştırmalarda Fleets kullanan insanların birbirleriyle çok daha iyi sohbet ettiği ortaya çıkarılmış.

Siz de Twitter dünyasına daha yeni adım attıysanız bu uygulamadan kesin olarak faydalanmalısınız. Çünkü, bu özellik sayesinde diğer kullanıcılarla çok daha rahat bir şekilde sohbet etme şansına erişirsiniz. Buna ek olarak, Fleets ile aklından geçenleri paylaşmak çok daha kolay! Ayrıca, uygulamanın 24 saat geçerli oluşu da ciddi bir avantaj! Bilhassa anlık duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşan insanlar kendilerini çok daha rahat hissediyorlar.

Fleets; kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda güncellenmeye devam ediyor. Bilhassa ios ve Android platformu için geçerli bir uygulama olması ciddi bir avantaj! Bunun yanı sıra, Fleet’lerin kalp veya onay işareti alabildiklerinden de bahsetmeliyiz. Ancak, retweet alma şansları bulunmuyor. Son olarak, istediğiniz takdirde 24 saat geçmeden Fleet’leri silebilirsiniz.