WordPress Popüler Gönderi Eklentileri!

  • Wordpress
  • Veridyen
  • 2 sene önce
  • 5 Dakikalık Okuma Süresi
WordPress Popüler Gönderi Eklentileri!

WordPress internet siteniz varsa her şeyden önce kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına çalışmalısınız. Bir başka deyişle, kullanıcılar sitenize girdikleri dakikada aradıklarını bulma şansına erişmeliler! Blog yazarı olmak ciddi bir ayrıcalık! Bu sayede, duygu ve düşüncelerinizden ya da uzmanı olduğunuz konulardan bahsettiğiniz içerikleri başkalarının okumasını sağlayabilirsiniz. Hatta, bu sayede para kazanabilirsiniz. Ancak, çok sayıda içeriğe sahip bir blog yazarı iseniz işiniz oldukça zor! Çünkü, okuyucularınız; aradıkları içerikleri bulmak adına sitenizde çok fazla zaman geçirmek zorunda kalabilirler. Bu yüzden, bazı kullanıcıların aramaktan vazgeçip sitenizden ayrılmasına dahi rastlanabilir. Bu noktada, yapabileceğiniz bazı şeyler bulunuyor.

En popüler gönderilerinizi vurguladığınız takdirde kullanıcıların işini kolaylaştırmış olursunuz. Gelin, en popüler gönderi eklentilerine yakından bakalım!

WordPress Popüler Gönderi Eklentileri!

Çok İşinize Yarayacak Gönderi Eklentileri Nelerdir?

  • Jetpack by WordPress.com: WordPress ile uzaktan alakalı olsanız dahi Jetpack ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Ücretsiz oluşu ile size avantaj sağladığını ifade etmeliyiz. Bu eklentinin bir milyondan fazla siteye yüklendiğini söylemek gerekir. Bir başka deyişle, bu sitelerin hepsinin popüler gönderiler kısmı bulunuyor. Jetpack sayesinde siz de en beğenilen gönderilerinizi veya 48 saat içerisinde en çok tıklanan gönderilerinizi ön plana çıkarma şansına erişebilirsiniz.
  • WordPress Popüler Posts: Birçok internet kullanıcısının tercihi olan WordPress Popüler Posts; çok sayıda avantaja sahip! 200 binden fazla siteye yüklenen bu eklenti; Jetpack kadar olmasa da hatrı sayılır bir popülerliğe sahip! Kullanımı oldukça basit! Buna ek olarak, istediğiniz gibi özelleştirme imkanınız da bulunuyor. Özel gönderi türleri başta olmak üzere belirlenen zaman aralıkları içerisindeki en popüler gönderiler; küçük resimli veya resimsiz olacak şekilde görüntülenebilirler. Buna ek olarak, bir de kullanmış olduğunuz temanın herhangi bir yerine popüler gönderilerinizi yerleştirme imkanınız mevcut!
  • WP Tab Widget: Yukarıdaki iki WordPress eklentisinin dışında en popüler olan eklenti olduğunu ifade edebiliriz. Ücretsiz oluşu ile beğeni topluyor. Güncel tarihe kadar olan dönemde 80 binden fazla internet sitesinde kendisine yer bulmuş bir eklenti olduğunu ifade etmeliyiz. Eklentinin farklı bir özelliği mevcut! Kenar çubuğunuzda kullanabileceğiniz sekmelerle alakalı olarak size seçim yapma fırsatı sunuyor. 5 üzerinden 4,8 gibi bir puana sahip olması ciddi bir avantaj! Bir başka deyişle, kullanıcıların bu eklentiden son derece memnun olduğunu ifade edebiliriz. Buna ek olarak, en popüler gönderiler başta olmak üzere son gönderiler, yorumlar, etiketler gibi sekmelerden herhangi birisini görüntüleme imkanını veriyor.
WordPress Popüler Gönderi Eklentileri!

Dünyanın En Çok Kullanılan Gönderi Eklentileri!

  • Top 10: Listemizin dördüncü sırasında ücretsiz oluşuyla beğeni toplayan Top 10 bulunuyor. 30 binden fazla web sitesinin tercihi olan bu eklenti; son derece kullanışlı! Gönderi sayısını, görüntülenme sayılarını ve özel gönderi türlerini hesaplamasıyla ne kadar kullanışlı bir uygulama olduğunu herkese gösteriyor. Hatta, en popüler gönderilerin saatlik bazda görüntülenme sayılarını gösterdiğini ifade edebiliriz.
  • WP Most Popular: 5 üzerinden 4,9 gibi bir kullanıcı puanı alan bu uygulama sayesinde çok fazla şey yapmak mümkün hale geliyor. Adından da tahmin edilebileceği üzere en popüler blog gönderilerini görünüm sayısına göre dizmeyi başarıyor. Ayrıca, yine en popüler gönderilerinizi kenar çubuğunda veya temada listelemeniz de mümkün! Ücretsiz oluşu çok büyük bir avantaj!
  • Popular Widget: Yine ücretsiz bir eklenti ile karşınızdayız! 10 binden fazla yüklenme sayısı ile dikkat çekiyor. Bu eklenti sayesinde en çok görüntülenen gönderilerinizi öne çıkarma şansına erişebilirsiniz. Ayrıca, gönderiler arasında birtakım filtreleme işlemleri yapmanıza da imkan veriyor.

Sonuç olarak, siz de bu eklentiler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.