cPanel'de Email Hesabı Silmek

Utku Gedik Software Engineer

  Bu eğitselde cPanel üzerinde email hesabı silme ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.

  Giriş

  Hosting hesabınızda bir email adresini silmek istiyorsanız bu eğitselimizdeki işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

  Gereksinimler

  • cPanel'de tanımlı en az 1 email adresiniz olmalıdır.

  Adım 1 - cPanel'e giriş yapın

  Veridyen Panel'den veya size gönderilen email içerisindeki hosting bilgileri ile cPanel'e giriş yapın. Eğer bilgilerinizi hatırlamıyorsanız veya erişemiyorsanız bir destek bileti oluşturarak, bilgilerinizi temin edebilirsiniz.

  İpucu: Alan adınızın sonuna /cpanel yazarsanız veya :2082 yazarsanız sizi giriş yapacağınız adrese yönlendirecektir. Örneğin; veridyen.info/cpanel veya veridyen.info:2082

  Adres satırında kullanılan cpanel.veridyen.info cPanel giriş adresi örnektir.

  Adım 2 - E-Posta hesapları sayfasını açın

  E-Posta sekmesi altında yer alan E-posta hesapları bağlantısına tıklayın. Dilerseniz arama kısmına da Posta yazıp aratabilirsiniz. Eğer cPanel'i İngilizce kullanıyorsanız Email Accounts olarak yer almaktadır.

  Adım 3 - Silmek istediğiniz hesabı seçin

  Bu alanda size ait olan E-Posta hesaplarını göreceksiniz. Silmek istediğiniz E-Posta hesabının sağındaki Yönet butonuna tıklayın.

  Adım 4 - İşlemleri tamamlayın

  Delete Email Account butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra sistem size eğer E-Posta hesabınızı silerseniz içindeki verilerin de kalıcı olarak silineceği ile ilgili bir uyarı mesajı gösterecektir. Sil butonuna tıklarsanız E-Posta hesabınızı başarıyla silmiş olursanız. İptal butonuna tıklarsanız işlemden vazgeçmiş olursunuz ve hiçbir veriniz silinmeyecektir.

  Sonuç

  Bu işlemleri yaptığınız da silinmesini istediğiniz E-Posta hesabını başarıyla silmiş olucaksınız.

  Dipnot: Bu işlem sonucunda silinen E-Posta hesabının içindeki veriler kalıcı olarak silinir ve geri getirelemez. Silmeden önce lütfen verilerinizin yedeğini alın.

  27 Şubat 2021, 15:12 tarihinde güncellendi.